VŠECHNA FOTA NAJDETE NA ZONERAMA ZŠ POLEŠOVICE AP POLEŠOVJATA

1. ATLETICKÝ TÁBOR 19.8.-24.8.2019

FOTA: https://www.zonerama.com/ZSPolesovice/529327

1.DEN -Tak první den našeho tábora máme za sebou. Dneska jsme si užívali sluníčka a závodění ve družstvech. Zahráli jsme si piškvorky, člověče nezlob se, závodili ve štafetách a na závěr jsme se vyřádili při vodních hrátkách.

2.DEN - Ráno trošku sprchlo, ale pak vysvitlo sluníčko a byl to nádherný den.
Dnes jsme se naučili discgolf, zvládli jsme 17 košů, potom jsme se přemístili do aquaparku na tobogány, skluzavky apod. Celkem jsme nachodili 12 km, k tomu vodní hrátky a v autobuse nás dohnala únava.

3.DEN - Dnes počasí nic moc, ale nám to zase tolik nevadí. Po rozcvičce a parkuru jsme si dali pořádně do těla - házeli jsme, běhali rovinky, skákali a měli jsme kondiční trénink. Po obědě jsme si dali náš oblíbený biatlon a hodinka zůstala i na florbal, košíkovou i přehazovanou. Zítra hurá na kolo.

4.DEN - Počasí akorát na kolo - teploty akorát, sem tam sluníčko.Dneska naše malé atlety prověřil cyklovýlet Polešovice-Uh.Ostroh-Ostrožská Nová Ves-Kostelany-Nedakonice-Polešovice. V Uh.Ostrohu nesměla chybět zmrzlina, v Ostrožské Nové Vsi zase tradiční kofolka. Zahráli jsme si minigolf, přehazku a zařádili na lanových průlezkách, ještě jsme stihli namočit nožky v ostrožských jezerech, najít kešku a pak hurá domů.

5.DEN - Krásné teplé počasí.
Po důkladném rozcvičení čekal malé atlety lišák - běžecký závod s otázkami. Po obědě jsme si užívali při míčových hrách. Pak už jen závěrečné loučení, předání triček, diplomů a drobných odměn. A v září už nás čeká trénink.

27.9.2019 ATLETICKÝ ČTYŘBOJ POLEŠOVICE

2.12.2019 ČERTOVSKÁ ATLETIKA PRO DĚTI

Letos jsme uspořádali tradiční čertovskou atletiku pro malé sportovce i s nadílkou, tentokrát se mohli těšit na malé batůžky s logem přípravky. Sešla se spousta čertíků, soutěžilo se v nejrůznějších dovednostech jako nošení čertovského tácu, skoku v pytli, v čertovské cestě do pekla apod. Všichni si to moc užívali, přišli pomoci i starší děti a byli odměněni cukrovinkami, které jsme dostali od rodičů.

3.12.2019 ČERTOVSKÁ ATLETIKA RODIČE S DĚTMI

Náš první trénink v rámci projektu Atletika pro celou rodinu proběhl netradičně spíše formou zábavy. Protože každý rok pořádáme čertovskou atletiku pro malé sportovce, uspořádali jsme i pro rodiče s dětmi druhou čertovskou atletiku. Rodiče i děti se proměnili v čerty. Po honičce a rozcvičce jsme se pustili do čertovských disciplín - skok v pytli, čertovský slalom, čertí skoky, čertova trefa či cesta do pekla. Každý si to vyzkoušel sám  a poté disciplíny absolvovali jako siamská dvojčata - rodič-dítě. Na závěr jsme zahrály čertovské atomy. Po dobrém výkonu přišly na řadu čertovské dobroty od rodičů. Z úsměvů rodičů byla poznat obrovská spokojenost nad krásně stráveným odpolednem. Přišli nám pomoci i děti ze starších ročníků, celé odpoledne se vydařilo a my už se těšíme na další společný trénink.

foto:     https://www.zonerama.com/ZSPolesovice/529327

25.2.2020  - 2.ATLETICKÝ TRÉNINK S RODIČI

Na úterý 25.února 2020 jsme naplánovali druhý společný trénink v rámci projektu Pohybová gramotnost Atletika pro celou rodinu. Ani tentokrát jsme se nesešli úplně všichni neboť nás sklátily nemoci. Opět jsme museli trénovat vevnitř, a tak jsme zvolili trénink slalomového běhu, skoku z místa a hodu oštěpem. Ale vše začalo společným nástupem a rozcvičkou. Pro začátek jsme zvolili různé hry - na veverky a kuny či sanitka, pucková válka. Už při hrách jsme měli obavy o zdraví některých rodičů, kteří v momentě, kdy na sebe oblékli dresy, se proměnili v hravé a dravé šelmy a děti jim zdárně sekundovaly. Po atletické abecedě jsme se již pustili do nácviku jednotlivých disciplín, kdy se malí atleťáci proměnili v trenéry svých rodičů. A i díky tomu jsme měli my trenérky možnost poznat, jak s dětmi pracujeme a jak nás děti vnímají. Společně jsme se věnovali skoku, hodu, běhu, pilně jsme trénovali a vysvětlovali, ukazovali techniku. Na závěr nemohli chybět oblíbené piškvorky. Rodiče se nevzdávali, stejně jako děti. Celý trénink byl plný úsměvů a legrácek .Všichni odcházeli unaveni, ale spokojení z dobře vykonané práce. Dvě hodiny uběhly jako voda a my už se zase těšíme na další trénink, tentokrát už venku.

Děkujeme všem za super odpoledne a těšíme se na další trénink.