4. týden

21. - 25. září

Pondělí 21. 9.

Český jazkyk - opakování písmene M, m vyhledávání, spojování, kroužkování, práce na tabuli - slova začínající hláskou M (kde slyším hlásku), zaznamenávání počtu slabik( znaky: . krátká slabika; - dlouhá slabika)

Grafomotorika - MPP str. 12; + DÚ str. 11 (viz. Domácí příprava)

Úterý 22. 9.

Český jazyk - Opakování písmene M, mvyhledávání, spojování, kroužkování, práce na tabuli; sam. práce do modrého velkého sešitu (slabiky)

Grafomotorika - MPP str. 12; MPP psaní číslic str. 1 + DÚ str. 1 (viz. Domácí příprava)

Matematika - procvičování počítání do 3, pracovní list (opička - vybarvování podle čísel)

Prvouka - Cesta do školy, PS str. 8 (dopravní prostředky, značky)

Středa 23. 9.

Český jazky - vyvození písmene A,a - ŽA str. 16

Matematika - počítání do 5, číslice 5, PS str. 9 a 10 + rozdán nový školní sešit, kde budeme procvičovat; porovnávání prvků, zavádění pojmů větší, menší, rovná se

PČ/VV - společná práce - strom písmenkovník - práce s barvou (strom bude na dveřích třídy a budeme postupně přidávat písmena, která již umíme)

Čtvrtek 24.9.

Český jazyk - vyvození slabiky Ma,ma - ŽA str. 17, spojování písmen ve slabiky, skládání písmen ke slovům začínající na hlásku m,a; ŠS velký modrý - upevňování písmeno a. + DÚ str. 17 (viz. Domácí příprava)

Grafomotorika - MPP str. 13 - ležatá osmička;str. 14 - horní oblouk + DÚ str. 14 (viz. Domácí příprava)

Prvouka - Opakování učiva měsíce září

Pátek 25. 9.

Český jazyk - procvičování slabikŽA str. 18 + diktát písmen a slabik (vybarvování), práce na tabuli; sam. práce do modrého velkého sešitu (příprava DÚ); vytváření slabik z dětí :-)

Grafomotorika - MPP str. 15 - dolní oblouk

Matematika - počítání do 5, porovnávání (krokodýl), PS str. 12, 13/cv. 1. a 2.