Třídní projekty

Z farmy na náš stůl

Je důležité, aby si děti uvědomily, jak se vlastně k nám dostane jídlo, z čeho se vyrábí, kde se vlastně vůbec bere. Dnes jsme si společně přiblížili příběh chleba, másla, medu,mléka, moštu a kuřete.

Pomocí kartiček děti tvořily jednotlivé příběhy, které jsme pak společně vyprávěli. Po získání vědomostí děti vytvořili jednostlivé příběhy jídla :-)

Srdíčkový týden

- tvořivý týden zaměřený na různé výtvarné techniky. Inspirace je čerpána z FCB stránky :-)

Každý den jsem vložím hotový výtvor s postupem práce.

Pondělí 8. 2.

Zapouštění barev a srdíčkový labyrint - dnes jsme práci začali, zítra děti budou pokračovat zapíjemín barev a zdobením (obrázek je použit z FBC, nejde o náš výtvor) My budeme ještě dozdobovat(peříčko + třpytka).

srdíčkový týden

Úterý 9. 2.

Suplování

Středa 10. 2.

Dnes jsme opět tvořili :-) krásné přáníčko a srdíčka opět hrála prim :-) Jednoduché, ale velmi hezké přání. Srdíčko děti vytvarovaly z chlupatých provázků, vše jsem přilepila tavnou pistolí. Děti dokreslily a dotvořily :-)

srdíčkový týden

Čtvrtek 11. 2.

Čtvrteční tvoření bude trošku obtížnější. Budeme pracovat s tenkým materiálem, a to s pečicím papírem. Opět budeme tvořit srdíčko, tentokrát polštářek. Z pečicího papíru vystříhneme 2 stějně velká srdíčka a slepíme je okrajem k sobě tak, abych si vytvořila srdíčkovou kapsu. Dobnitř srdíčka budeme dávat kousky krepového papíru a peříčka. Po naplnění otvor pro plnění zalepíme a máme hotovo :-)

srdce

Pátek 12. 2.

Srdíčkové pexeso (odsouváme na pondělí 15.2.)

I v posledním pracovním dni si vyplníme tvoření srdíčky. Děti budou pracovat ve dvojicích a tvořit společnými silami srdíčkové pexeso. Základem bude černý karton, na kterém budou různě barevná srdíčka.