Konečně jaro. Velikonoční víkend přinese až 10 °C - Aktuálně.cz

Projekty z prezenční výuky

Obrázkové čtení pro děti od dětí

Se super nápadem přišla paní učitelka Simča :-) Připravila si s žáky 6. ročníku obrázkové čtení. Aby nezůstalo jen u tvorby, tak sami žáci si mohli ověřit, zda se dílo povedlo.

Dnes proběhla společná hodina pod taktovou samotných žáků 6 třídy. Prvňáky si rozebrali do skupin, rozdali své pracovní listy, řídili čtení a pokládali doplňující otázky k textu.

Celá hodina byla moc povedené, spolupráce fungující a od nás slib, že příští rok vymyslíme něco na oplátku my.

Učíme se venku

Když počasí přeje jsme ve venkovní učebně. Při poslední hodině jsme využili přírodnin a sestavili si hodiny, na kterých jsme se učili poznávat čas. Prozatím zvládáme celou a k tomu víme, kolik je např. 16 hodin. Toto je však pro nás obtížnější.

hodiny

Sázení školní zahrádky

Počasí nám přeje, a tak je čas se věnovat i školní zahrádce, která zeje prázdnotou. Společně na malou zahrádku vysejeme hrášek, mrkev, pažitku, salát a ředkvičky. O vše se budeme chodit starat, abysme mohli pak všechno sníst. Naše snažení završíme společnou školní snídaní, kterou si pak připravíme společně ve škole :-)

Pozorování vývoje motýla

Nový týden jsme začali pozorováním a to krásných nočních motýlů čeledi martináčovitých, které třídě věnovala Terezka :-) Díky ní nahlédneme to světa hmyzu a uvidíme celý vývoj tohoto krásného motýla. Do společného záznamového archu budeme zaznamenávat pozorování a samotný vývoj.

motýl

Musíme se pochválit, že se nám daří pozorovat naše krásné motýly a úspěchem našeho snažení jsou krásná vajíčka tohoto nádherného motýla. Vajíčka oddělíme od dospělých jedinců, které spoleně v pátek vypustíme do volné přírody.

vajíčka

Máme za sebou další týden distanční výuky. Nakladená vajíčka jsem musela ze síťky opatrně sundat a jely semnou domů. Teď je budeme opatrovat zase ve škole a s napětím čekat, jestli se podaří a budeme se moci starat o malé žravé housenky :-)

01

A máme je na světě. Nejdou ani spočítat, kolik se jich tam hemží. Můžu vám však říct, že jsou pěkně zravé a na zahradě byste je určite nechtěli. Prozatím jsou malinké, ale uvidíme k jaké velikosti se dokáží prokousat :-)

Z minihousenek jako spendlíková hlavička se pomalu ale jistě stávají obři a můžu jen potvrdit..housenky nejí, ty přímo žerou!! Odpočítávám dny, kdy přestanou mít takovou chuť k jídlu a začnou se zakuklovat.

444

Kdybych něměla možnost brát listí tnky z hráze potoka, bylo by to skutečně k neuživení, protože naše "stádečko" housenek již zlikvidovalo jeden menší strom. Porovnějte sami :-)

456

A je to tady! Konečně jsme se dočkali a dostali se k poslednímu stádiu, které jsme tak netrpělivě očekávali. Housenky se začínají schovávat do kokonků a budeme doufat, že se nám podaří vypustit hromada nádherných nočních motýlů Martináče.

4456689

Den Země

Dalším krásným vydařeným projektem byl Den Země. Projekt se uskutečnil ve středu. Hned po testování jsme se pustili do práce. Děti na začátku dne získaly nějaké informace, které pak uplatnily v malé pracovní kartě. Čekala nás také vycházka spojená s úklidem okolí školy. Náš rajon byla cesta k rybníku a zpět. Děti žasly, co jsou schopni lidi odhodit. Patřičně také okomentovaly toto lidské chování :-) Také se nám podařili před školou krásné kresby, které mají symbolizovat Den Země.

úklidová četa

Projekty z distanční výuky

Klíčení

Během distanční výuky se nám podařilo v rámci prvouky a tématu Jaro, provést jednoduchý pokus klíčení. Správný postup pokusu jsem předvedla v rámci distanční výuky. Děti si pak jednotlivě dle zájmu pokus samostatně vyzkoušeli a momentálně pozorují její klíčení a jednotlivé části rostliny, které postupně vyrůstají :-)