I N F O R M A C E

hlas

Akce v měsíci květnu

13.5. Třídní schůzka v 16:30

Na programu je prospěch  a chování žáků a informace ke škole v přírodě (ŠVP) a školnímu výletu.

Účast nutná!

Prosím, vezměte s sebou psací potřeby, 600,-Kč na školu v přírodě a hrneček.

PŘIPOMENUTÍ

Do konce měsíce května uhraďte, prosím, 1.400,- Kč na školu v přírodě! Peníze pošlete na účet školy: 181172732/0300, v.s.: 03062019. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení dítěte a třídu.

13.5. Focení naší třídy

V případě nepříznivého počasí je domluven náhradní termín 16.5. Termín se změnil z důvodu konání akce Den s Lesy ČR.

UPOZORNĚNÍ

Dne 17.5.2019 proběhne akce Den s Lesy ČR

Sraz před školou v 7:30, odtud odjezd autobusem na hrad Buchlov.

S sebou: sportovní oděv – kalhoty s dlouhými nohavicemi, mikinu s dlouhým rukávem, pevnou obuv, čepici, pláštěnku, batoh, svačinu a pití, repelent proti hmyzu, toaletní papír, popř. vlhčené ubrousky.

Špekáčky a limonáda jsou zajištěny.

V tento den mají děti odhlášeny oběd.

Návrat mezi 14:00 a 15:00.

29.5. Férová snídaně

Ve středu si společně vychutnáme snídani v trávě.

Sraz v 7:00 za školou. Zajistím deku, ale ne všichni se na ni vejdou, proto ať si děti s sebou vezmou něco pod zadek a zdravou snídani z domácích produktů, popř. výrobky s logem Fair Trade. Poté odjíždíme do UH na hodinu plavání.

31.5. Den zvířátek

Na tento den si žáci přinesou fotografie, obrázky a zajímavé informace o libovolném zvířátku, které si sami vyberou. Může to být domácí mazlíček, exotické zvíře či volně žijící živočich.

V hodině VV každý vypracuje a ztvární poutač s informacemi a zajímavostmi o svém zvířátku a doplní jej obrázky a fotografiemi.

Svého kamaráda z živočišné říše si v tento den můžete přinést do školy a předvést jej kamarádům.

Adopce na dálku

V měsíci květnu vybíráme 50,-Kč na studia pro Ajšu.

Náboženství

Náboženství se bude vyučovat každý čtvrtek od 13:00. Výuku povede pan farář Jozef Červeň

Anglický jazyk

V letošním roce bude Aj vyučovat paní zástupkyně Irena Bělohradová.

Třídní schůzky proběhnou vždy od 16:30 v 2.A.

Vezměte s sebou psací potřeby a hrníček.

Termíny:  18.9.2018

16.4.2019

Sběr papíru

sběr

POZOR! Od 3.října začíná soutěž ve sběru papíru. Svozový den je středa od 7:00 hodin, v případě domluvy je možno i jindy. Prosíme papír balit do menších balíčků a dopravit k zadní garáži.

Sbíráme také vršky od PET lahví a použitý olej.