Včelí království

20.5. 2021

Královna klade vajíčka a k tomu stále rozdává úkoly. Kdo to má všechno stihnout? Nejdřív uklízet, krmit, stavět, hlídat a nakonec sbírat pyl a nektar. Není to na jednu včelu trochu moc? Ještě, že je jich v úle tolik. Podíváme se, jak to všechno krásně funguje.

Pan Pavouk Ferdinand

4.5. 2021

Jééé pavouk! Bojíte se? Většina našich pavouků je neškodná, ba naopak velmi užitečná. Společně nahlédneme do jejich tajemného života. Dozvíme se, čím se živí a kde se ukrývají. Naučíme se poznávat některé druhy.

Housenka a její kabátek

22.4.2021

Hladce nebo obrace? Z čeho a jak si plete housenka kabátek? Co všechno se musí stát, aby se z malinkého vajíčka vyvinul nádherný křehce vypadající motýl? Jak dlouho vlastně žije a kde se schovává v zimě? Z čeho se skládá jeho tělíčko? A jak velký je ten největší motýl? Těmhle i dalším otázkám se budeme věnovat.

Projektový den - FOTO ZDE

Z farmy na náš stůl - 10. 2. 2021

Během programu se žáci seznámí s tématy:
• Pět klíčů k bezpečnému stravování.
• Odkud se bere jídlo na náš stůl (příběhy jídla).
• Produkty a jejich zpracování.
• Zdravé stravování.
Součástí programu je hra,

jejímž prostřednictvím se žáci seznámí s původem některých potravin a jejich zpracováním. Na konci programu si žáci připraví zdravou svačinu.

KOUZELNÁ JABLOŇ - 22.9. a 23.9. 2020

O jabloních, jablkách a jejich kouzelné moci. Spolu se podíváme, jak se v průběhu roku jabloň mění a kolik moudra v sobě ukrývá.

Když si přinesete jablíčka, připravíme si společně voňavý, lahodný nápoj plný zdraví.  Druhý den si připravíme tradiční podzimní pochoutku plnou jablíček. Víš jak se jmenuje?

ÚKOL NA 22.9. - přinést jablko