KOUZELNÉ PUTOVÁNÍmm

Od září se naše třída promění v čarodějnickou akademii. Během roku si každý čaroděj bude do hrací karty značit cestu k vysněnému cíli - do Bradavic. Kouzelné zlatonky získáte za pomoc, slušnost, správně vyřešené úkoly, hbitost, za dobrý nápad, za vědomosti....Takových možností je spoustu. Tak hurá do práce!

KOUZELNICKÝ DENÍK 3. TŘÍDY

Během naší čarodějnické cesty bude náš nový maskot cvrček cestovat každý víkend do Vašich domovů. Své společné zážitky budete zapisovat do třídního lodního deníku stejným  způsobem jako v loňském roce.

S radostí se budeme těšit na hlasité čtení písaře, který se s maskotem vrátí do třídy a bude nám sdělovat své zážitky.a

Tato aktivita posiluje třídní motivaci, vzájmenou důvěru a zodpovědnost za svěřenou věc. Vede k dodržení termínu a splnění úkolu. Rozvíjí tvůrčí psaní, sloh, dává prostor k seberealizaci a k prezentaci nejen před třídou, ale i před rodinami spolužáků, kteří deníkem pravidelně, když k nim dojde, taky listují. Je na vlastním zvážení, zda se píše ručně, na počítači, barevně či černobíle, s fotkami nebo obrázky, či bez ničeho. Každá stránka je originální a cenná – pro jednotlivce, ale i pro třídu .

TÝMOVÁ HRA - KOUZELNÝ LEKTVAR

Hned v září budou všichni čarodějové rozděleni do kolejí, ve kterých budou společně sbírat ingredience potřebné k míchání kouzelných lektvarů. Pozor! Suroviny můžete získat, ale i ztratit. Podmínky si řekneme ve škole.