Dobrý den,

posílám několik pokynů a informací k výuce angličtiny na dálku. Vždy v pondělí vložím na web nový pracovní list na procvičení AJ. Tempo vypracování si děti volí podle potřeby, někdo udělá všechna cvičení najednou, někdo si práci může rozvrhnout na celý týden.

Možné způsoby vypracování:

- psát přímo do pracovního listu (pokud máte možnost ho vytisknout),

- psát do školního sešitu (pokud ho mají děti doma),

- založit nový sešit do AJ a psát do něj,

- psát na papíry a postupně si je schovávat.

Kontrola práce:

Jakmile zahájíme ve škole klasickou výuku, děti mně pracovní listy/sešity přinesou, nebo můžete PL vyfotit/naskenovat a poslat na můj mail, popř. Messenger.

Pokud nebude PL průběžně posílat, prosím alespoň o stručnou zpětnou vazbu, že děti pracovní listy dělají.

Přiložím vždy i pracovní list s řešením, takže můžete dětem práci kontrolovat sami.

Učebnice a pracovní sešit:

V učebnici se nic nového učit nebudeme, v cizím jazyce je to složité, děti musí slyšet výslovnost. Vím, že někteří rodiče by to zvládli, ale taky vím, že někteří anglicky nemluví, proto nechám novou látku na dobu, kdy se s dětmi uvidím ve škole.

Učebnice a pracovní sešit tedy budou děti používat jen k opakování probrané látky, mohou si v nich vyhledávat slovíčka, apod.  Pro některé děti budou pracovní listy snadné, některým to zabere více času. Pokud budou mít problém, nechte je, ať zkusí pracovat s učebnicí a použijí ji k vyhledávání.

Změna: (vloženo 30. 3.)

Podařilo se mně získat přístup k poslechovým cvičením, takže děti mohou slyšet správnou výslovnost. Zkusíme tedy v učebnici i v pracovním sešitě pokračovat dál a učit se nové lekce. Snad to půjde.

Úkoly povinné a dobrovolné:

Pracovní list je pro všechny děti povinný. Na web budu ale dávat i odkazy na materiály a stránky, kde mohou děti angličtinu procvičovat, pokud budou chtít, nebo se budou nudit.

Kontakt:

V případě dotazů či připomínek pište na mail irena.belohradova@zspolesovice.cz, nebo mně kontaktujte přes Messenger

Přeji všem pokud možno klidné dny, I.B.