HALLOWEEN NIGHT....

Je pátek ráno. Halloweenská noc strávená ve škole je za námi. Třída je uklizená a nebýt spacáků, batohů a zbytků od večeře, málokdo by poznal, že jsme ve třídě strávili celou noc.

Sešli jsme se v 17 hodin před školou, někteří měli s sebou tolik věcí, že to vypadalo, jakoby cestovali někam daleko. A všude byly dýně. Menší i větší. A pak taky pár mega dýní. Všechny jsme je bez problémů vydlabali a pak jsme se vydali na místní hřbitov.

Bylo asi půl sedmé večer. Venku už panovala tma. Oblečeni do kostýmů a masek jsme se vyrazili na výpravu. Náramně se nám hodily čelovky, reflexní pásky a kroužky, halloweenská světýlka a baterky. Po cestě jsme si vykládali různé zajímavosti a občas někdo ostatní postrašil. Procházka hřbitovem měla své kouzlo. Spousta hrobů byla rozzářena svíčkami. Ukázali jsme si hroby našich rodin, zavzpomínali na příbuzné a zapálili svíčku na hrobečku malého neznámého dítěte.

Po návratu do školy jsme povečeřeli a pak zapálili svíčky v dýních umímstěných před školou. Pak už jsme byli příjemně unaveni a zalezli si do spacáků. Někteří pomalu usnuli a ti nejvytrvalejší se dívali na českou komedii S tebou mě baví svět. Za světla několika svíček jsme postupně všichni usnuli a spali jako andílci až do rána.

Rádi bychom poděkovali mamince Týny Kožušníkové, která s námi strávila část odpoledne a pomáhala dlabat dýně. Mrzí  nás, že Adri a Vítek se akce nemohli zúčastnit z důvodu nemoci. Příště už se sejdeme určitě všichni!