př

PŘÍRODOVĚDA

Velmi prosím rodiče o spolupráci při vzdělávání dětí a zajištění pomůcek.

Žáci budou do hodin přírodovědy potřebovat:

1. Učebnici: obalenou a podepsanou (rozdám v první vyučovací hodině)

2. Malý sešit A5 nadepsaný:

Přírodověda 5. tř., nejlépe linkovaný, počet listů nechám na vás, každý píše jinak velkým písmem. Pokud sešit popíšete, pořídíte si nový.

3. Malý tenký sešit A5 nadepsaný:

Přírodověda-TESTY a písemná opakování, 5. tř. – linkovaný

4. Nůžky, malé lepidlo.

V tomto školním roce se můžete v hodinách přírodovědy těšit v prvním pololetí např. na neživou přírodu. Naučíme se rozeznávat základní druhy hornin či minerálů, nebo si budeme povídat o vesmíru a o tom, proč je příroda na planetě Zemi tak různá. Ve druhém pololetí nás čeká povídání o lidském těle.

Doporučuji především dávat pozor v hodinách a všechno si krásně zapamatujete. Doma pak jen stačí zopakovat.

Vždy, když dobereme nějakou kapitolu, čeká nás ve škole písemné opakování. Vše budete psát nebo lepit do testového sešitu. Můžete se pak pochlubit doma.

Průběžně budu znalostí zjišťovat i ústní formou (především z důvodu rozvoje slovního projevu). Nedávám většinou žákům písemné domací úkoly, ale je jejich povinností a v jejich vlastním zájmu si den před hodinou přírodovědy, přečíst učivo v sešitě (v případě potřeby i v učebnici). Prostě průběžně.

V případě nejasností či jakýchkoliv pochybností se neváhejte obracet přímo na mě.

Nejlépe e-mailem: radka.piknerova@zspolesovice.cz

Děkuji za spolupráci.