Přírodopis

******************************************************

Žáci budou potřebovat sešit formátu A4, může být bez linek nebo s linkami, tloušťku nechám na vás (každý píše jinou velikostí písma). Na začátku školního roku rozdám učebnice (letos budou 2 díly - I. a II. pololetí), které bude nutné obalit.

V tomto školním roce se můžete těšit v prvním pololetí na vznik života na planetě Zemi, stavbu buňky, budeme se učit základy mikroskopování, něco málo o řasách, houbách a mnoho dalšího. Ve druhém pololetí se budeme zabývat bezobratlými živočichy a ekosystémy.

Doporučuji dávat pozor v hodinách a všechno si krásně zapamatujete.

Vždy, když dobereme nějakou kapitolu, čeká nás písemné opakování, která si budu ukládat u sebe - po životních zkušenostech :-) a rodiče mohou do písemek kdykoliv přijít nahlédnout.

Průběžně budu znalostí dětí zjišťovat i ústní formou (z důvodu rozvoje slovního projevu). Nedávám žákům domací úkoly, ale je jejich úkolem si den před hodinou přírodopisu, přečíst učivo v sešitě (v případě potřeby i v učebnici) a podívat se na obrázky v učebnici. Prostě průběžně.

Děkuji.            R. Piknerová

"Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat a chceme-li něco zlepšit, musíme začít sami u sebe."