Milé děti,

moc vás chválím za pracovitost a píli v hodinách českého jazyka a za vypracování dalších zápisů do kulturního deníku.

Ve čtvrtek 11. dubna píšeme

3. čtvrtletní písemnou práci.

Kdo by chtěl více procvičovat větný rozbor,

může přinést vypracované věty do hodin mluvnice.

Rozdělení hodin:

PO - mluvnice

ÚT - literatura

ST - mluvnice

ČT - mluvnice

PÁ - sloh

Každý žák si vybere z každého okruhu alespoň jednu knihu a udělá  o ní zápis do kulturního deníku. Celkem žák přečte za celý rok           8 knih. Za první pololetí musí děti přečíst celkem 4 knihy, za druhé pololetí další 4 knihy. Kulturní deníky budou průběžně kontrolovány. Kulturní deník bude sešit A4 nebo A5 s pevnými deskami a bude linkovaný.

1. bajky: Ezop, J. d. L. Fontaine, K. Čapek, M. Macourek, Z. Svěrák, I. Olbracht

2. dobrodružná četba: E. Štorch, M. Twaine, J. London, J. Foglar, K. May, R. Kipling

3. příběh s dětským hrdinou: K. Poláček, O. Pavel, E. Bass, R. Dahl, V. Steklač, J. Jilík, D.

4. fantasy: J. K. Rowlingová, D. Durrell, J. Towsendová

5. komiks: R. Goscinni – Asterix a …., J. Foglar – Rychlé šípy, K. Rudiš: Alois Nebel

Zápis do kulturního deníku bude obsahovat:

1. jméno a příjmení autora
  2. název knihy
  3. ilustrátor
  4. nakladatelství, rok vydání
  5. hlavní postavy
  6. stručný obsah knihy
  7. vlastní názor na knihu (co se mi líbilo nebo nelíbilo a proč)
  8. vlastní ilustrace
  9. úryvek