Milé děti,

moc vás chválím za pracovitost a píli v hodinách českého jazyka a za vypracování dalších zápisů do kulturního deníku.

Ve čtvrtek 17. ledna budeme psát

pololetní písemnou práci z českého jazyka.

Kdo by chtěl udělat něco navíc do českého jazyka, může si vypracovat tento pracovní list.

Ke stažení je zde.

Rozdělení hodin:

PO - mluvnice

ÚT - literatura

ST - mluvnice

ČT - mluvnice

PÁ - sloh

Každý žák si vybere z každého okruhu alespoň jednu knihu a udělá  o ní zápis do kulturního deníku. Celkem žák přečte za celý rok           8 knih. Za první pololetí musí děti přečíst celkem 4 knihy, za druhé pololetí další 4 knihy. Kulturní deníky budou průběžně kontrolovány. Kulturní deník bude sešit A4 nebo A5 s pevnými deskami a bude linkovaný.

1. bajky: Ezop, J. d. L. Fontaine, K. Čapek, M. Macourek, Z. Svěrák, I. Olbracht

2. dobrodružná četba: E. Štorch, M. Twaine, J. London, J. Foglar, K. May, R. Kipling

3. příběh s dětským hrdinou: K. Poláček, O. Pavel, E. Bass, R. Dahl, V. Steklač, J. Jilík, D.

4. fantasy: J. K. Rowlingová, D. Durrell, J. Towsendová

5. komiks: R. Goscinni – Asterix a …., J. Foglar – Rychlé šípy, K. Rudiš: Alois Nebel

Zápis do kulturního deníku bude obsahovat:

1. jméno a příjmení autora
  2. název knihy
  3. ilustrátor
  4. nakladatelství, rok vydání
  5. hlavní postavy
  6. stručný obsah knihy
  7. vlastní názor na knihu (co se mi líbilo nebo nelíbilo a proč)
  8. vlastní ilustrace
  9. úryvek