Přírodopis

"Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat a chceme-li něco zlepšit, musíme začít sami u sebe."

Žáci budou potřebovat sešit formátu A4, může být bez linek nebo s linkami, podle toho, jak se vám lépe píše.

Tloušťku nechám na vás (každý píše jinou velikostí písma). Na začátku školního roku rozdám první díl učebnice (letos budou 2 díly - I. a II. pololetí), které bude nutné obalit !!!

V tomto školním roce se můžete v hodinách přírodopisu těšit v prvním pololetí na vznik života na planetě Zemi, stavbu buňky, budeme se učit základy mikroskopování, něco málo o řasách, houbách a mnoho dalšího. Ve druhém pololetí se budeme zabývat bezobratlými živočichy a ekosystémy.

Doporučuji dávat pozor především v hodinách a všechno si krásně zapamatujete. Doma jen stačí zopakovat.

Vždy, když dobereme nějakou kapitolu, čeká nás písemné opakování. Vaše dílka si budu ukládat u sebe v kabinetě (po životních zkušenostech :-) a rodiče mohou do vašich písemných opakování kdykoliv přijít nahlédnout.

Průběžně budu znalostí zjišťovat i ústní formou (z důvodu rozvoje slovního projevu). Nedávám žákům písemné domací úkoly, ale je jejich úkolem a v jejich vlastním zájmu si den před hodinou přírodopisu, přečíst učivo v sešitě (v případě potřeby i v učebnici) a podívat se na obrázky v učebnici. Prostě průběžně.

V případě nejasností či jakýchkoliv pochybností se neváhejte obracet přímo na mě.

Nejlépe e-mailem: radka.piknerova@zspolesovice.cz

Děkuji za spolupráci.