Tlupa 4. třídy

Návštěvnost:

Exkurze- Muzeum JAK Uh. Brod- 4. třída

Ve středu 11. dubna navštívili žáci 4. třídy muzeum Jana Ámose Komenského v Uh. Brodě.  O tomto významném „učiteli národů“ se čtvrťáci učili již v hodinách vlastivědy. Ověřit své znalosti si zkusili přímo v jeho rodišti. Přestože se dodnes přesně neví, kde se tento pedagog přímo narodil, jedním z míst je i Uherský Brod. Paní průvodkyně velmi pěkně vyprávěla dětem o jeho životě a díle, ukázala historické předměty tohoto období a také během výukového programu Orbis pictus, který se odehrával ve staré škole, zapojila všechny školáky do „školy hrou“. Celá exkurze se všem líbila, byla poučná i zábavná. Snad získané vědomosti využijeme ve vlastivědě a budeme si je dobře pamatovat.

Mgr. Zuzana Nedorostková

13. 4. 2018 Zobrazit méně