Globální výchova

GLOBÁLNÍ VÝCHOVA nejen při projektových dnech.

logoFAIR TRADE
Férový piknik 

Jednou ročně pořádáme v areálu školy společnou snídani žáků, pedagogů a dalších příznivců spravedlivého (férového) obchodu.

Cílem společného pikniku je ukázat na špatné pracovní podmínky a nespravedlivé finanční ohodnocení pěstitelů a výrobců ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

snídaněÚčastníci férového pikniku si přinesou k jídlu cokoliv z vlastní produkce (pochoutky z vlastní zahrádky, doma upečené kulinářské laskominy nebo nakoupené fairtrade výrobky).

FAIRTRADE VÝROBKY se prodávají např. v drogerii DM, v Tescu a Kauflandu.

Co je FAIR TRADE?

Fair trade je způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Výrobci v rámci systému fair trade dostávají za svou práci spravedlivě zaplaceno.

Více na: www.nazemi.cz, www. globalnivzdelavani.cz

DEN ZEMĚ - témata z globální výchovy

PROJEKTOVÝ DEN SVĚTADÍL I. stupeň: každý školní rok jiný světadíl

Globální vzdělávání žáků školy provádíme kromě jiného i prostřednictvím projektových dnů, zaměřených jednou ročně na vybraný světadíl. Na jeden den v roce se tak žáci prvního stupně přenesou do Afriky, Ameriky nebo Asie.

Pedagogové pro ně připravují poutavý a tvořivý program ve všech koutech školy. Cílem je žákům přiblížit země daného kontinentu, kulturní, náboženské i přírodní odlišnosti a specifika. I když příprava a samotný projektový den jsou velmi náročné, nikdy nechybí dobrá nálada, převleky, kulinářské speciality daného světadílu a práce v různověkých skupinách.