Zasazení stromu jako upomínka na dobu „covidovou“

Zasazení stromu jako upomínka na dobu „covidovou“

V pondělí 15. listopadu se na naší škole udála významná událost, a to zasazení památné lípy. Ta byla zasazena jako připomínka doby, kdy jsme chtěli chodit do školy, ale nemohli jsme. Spolu s lípou byla do země vložena také časová schránka, do které jednotlivé třídy připojily svůj vzkaz a předmět určený budoucím generacím, jež schránku jednou otevřou.

S nápadem památné lípy a časové schránky přišli členové školního žákovského parlamentu, kteří například v minulém školním roce i přes nepříznivou situaci dokázali zorganizovat sbírku pro Domov pro osoby se zdravotním postižením Kunovice – Na Bělince. Samotnému aktu zasazení památného stromu přihlíželi nejen parlamenťáci, ale také jejich spolužáci a děti z místní mateřské školy.

Pan ředitel Radim Pikner přidal několik hezkých a povzbuzujících vět, kterými se nejen ohlédl za dobou „covidovou“, ale také představil plán směřování školy v nejbližší době. A jaké že je heslo, se kterým vstupujeme do budoucích měsíců a let? Chceme inspirovat, abyste toužili objevovat a tvořit svět. Doufejme tedy, že nám okolnosti dovolí naplnit toto předsevzetí a dětem už nebudou brány škol uzavřeny.

Fotogalerie zde: https://www.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/7870045

 

Mgr. Jan Wurst

Koordinátor školního žákovského parlamentu ZŠ Polešovice