PTAČÍ STEZKA

Dne 24.5. si “družiňátka” měly možnost užít naučnou stezku zaměřenou na běžné druhy ptáků žijících v ČR. A užily si ji s vervou a odhodláním dětem vlastní. Po kratičkém úvodu, vytvoření skupin a seznámení s průběhem dne se děti doslova rozletěly po celé školní zahradě, kde na ně čekaly kartičky s úkoly. V průběhu stezky se děti seznámily se jmény, vzhledem ale i životními projevy některých druhů ptáků. Po vyluštění tajenky, což se povedlo všem skupinám, děti čekaly další aktivity spojené s ptačí říší. Oblíbenou aktivitou byla výroba ptačí masky, běhací ptačí pexeso, kreslení ptáčků křídami na chodník či přiřazování stínů k jednotlivým druhům ptáků. Celá akce měla za úkol prakticky ukázat dětem a pomoci jim pochopit důležitost biologické rozmanitosti, která byla tématem předchozích dnů při školní výuce.

Odpoledne věnované ptactvu ufrnklo bleskovou rychlostí, s úsměvem na tváři a za to dík především dětem a jejich nezkrotnému zápalu pro věc.

Za kolektiv vychovatelek děkuji všem zúčastněným.

Jana Řezníčková

Fotografie z ptačí stezky - zde