SPORTOVNÍ VÝSLEDKY 2023-24

1. ATLETICKÝ ČTYŘBOJ POLEŠOVICE 25.9.2023
 Krásné slunečné počasí, skvělá přátelská atmosféra, 9 škol celého okresu, 170 dětí, takový byl námi pořádaný 12. ročník atletického čtyřboje pro 1.st., který se uskutečnil v pondělí 25. září ve sportovním areálu základní školy Polešovice v rámci Evropského týdne sportu. Akce se účastnily tyto základní školy - Jalubí, Hluk, Ostrožská Nová Ves, Uherský Ostroh, Velehrad, Kunovice – Červená cesta, Buchlovice, Nedakonice a domácí Polešovice. Díky výhře AP Polešovjata v celostátní soutěži atletických přípravek k nám zavítal maskot Atík a s ním český atletický reprezentant – běžec, bronzový medailista z halového ME – Filip Sasínek se synem Kaapem a Dita Franklová z atletického svazu.
 Po úvodním slově pana ředitele a Dity Franklové, společné rozcvičce se závodilo se ve čtyřech kategoriích – mladší a starší, chlapci, dívky. Atleti 1.-3.tř. museli zvládnout běh 50m, běh 300m, skok z místa a hod medicinbalem, starší 4.-5.tř. zase bojovali v běhu na 50m, 300m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Všichni si společně zaběhli vložený závod štafet 4x150m. Ti nejlepší obdrželi diplomy a medaile, věcné ceny, vítězné štafety získaly poháry. Všichni účastníci dostali náramky s logem závodu. V úžasné atmosféře byly vidět krásné výkony, spousta radosti z pohybu, přátelské fandění a povzbuzování. Ani naši hosté se nenechali zahanbit a soutěžili s dětmi ve skoku, hodu i štafetě. Mezitím probíhala autogramiáda Filipa Sasínka a Atíka. Náš sbor si pod vedením p.uč. Vaďurové připravil malé překvapení pro Filipa v podobě písničky k jeho sobotní svatbě.
   A ani naši malí atleti z Polešovic se neztratili – svou kategorie v jednotlivcích vyhrála Berenika Kročová, bronzovou medaili získal Daniel Kaštánek. Pohár ve štafetě získali starší kluci ve složení ve složení Pomšár, Kaštánek, Holáň, Šimeček a mladší dívky – Kročová, Hrančíková, Hrdinová, Přibylová. Starší dívky – Tkočová, Kotková, Vyskočilová, Korvasová skončily na třetím místě. Ani ostatní nezklamali a odvedli skvělé kvalitní výkony, které jsou příslibem do dalších let.
    Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu krásného sportovního dne – rozhodčím a pomocníkům z řad učitelů, pomocníkům z řad žáků 2.st., SR za medaile a poháry.
     Vše probíhalo v duchu fair play a my jsme rádi, že existují projekty jako je Evropský týden sportu, Atletika do škol, Pohybová gramotnost, Sazka olympijský víceboj, Olympijský odznak všestrannosti, kterých se každý rok účastníme. Přináší nám nejen spoustu radosti z pohybu, ale také možnost získat finanční prostředky na sportovní vybavení, setkání s těmi nejlepšími sportovci a reprezentanty, účastnit se nejrůznějších sportovních akcí apod. Do společného sportování se zapojují rodiče. Díky podpoře projektů můžeme dále rozvíjet naše sportovní aktivity a pomáhat dětem najít tu správnou cestu nejen k pohybu a ke zdravému životnímu stylu, ale také k přátelství, férovosti, zodpovědnosti apod. Naše škola opravdu sportem žije a snad to bude tak i dále a děti bude stále pohyb bavit a naplňovat.

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/10413060

2. BRANNÝ ZÁVOD 25.10.2023 POLEŠOVICE

 Naši žáci musí každý rok absolvovat šest hodin civilní ochrany - ochrany člověka za mimořádných situací, jejichž součástí je první pomoc, evakuace, bezpečné chování atd. Pro tento moment se přímo nabízí uspořádat branný závod na čerstvém vzduchu. Proto i v letošním roce jsme uskutečnili toto podzimní klání. Závod se uskutečnil v pátek 20.10.2023 za ideálního počasí a byl určen pro žáky 5.-9.tř. Již během týdne se děti zapisovaly do 5členných hlídek na nástěnce, podmínkou byla alespoň jedna dívka v týmu a z každého ročníku jeden žák. Ráno se všichni sešli na školním hřišti, kde se dozvěděli všechny potřebné informace a byli poučeni o bezpečnosti. Na účastníky čekalo nelehkých deset úkolů, které prověřily nejen znalosti a fyzickou zdatnost, ale i psychickou odolnost. Popasovat se museli s teoretickými i praktickými úkoly a k tomu zvládnout 6 km nelehkým terénem, který měli vyznačený jen na mapě, což nebyl vůbec jednoduchý úkol. Mezi fyzickými úkoly byla střelba ze vzduchovky, překonání lanové dráhy či střelba na cíl. Dále prokazovali své znalosti z první pomoci, evakuace, poznávali svými smysly či na ně čekala přírodovědná poznávačka, zapeklité luštění šifer a test z civilní ochrany. První hlídka vyrazila na trať úderem osmé hodiny, celkem vyrazilo do terénu 27 hlídek po 3 minutách. Tři úkoly plnily hlídky v areálu školního hřiště bez časového omezení. Trať byla vyměřena na 2 -2,5 hod, což se hlídkám podařilo. Bohužel, i letos některé hlídky trošku bloudily a musely se vracet. Tak se stalo, že na stanovištích se jich potom sešlo více a musely čekat. Na výsledky to nemělo ale vliv, dětem se zapisovala čekací doba. Naštěstí to nemělo vliv na dobu závodu a poslední hlídka se dostala do cíle kolem půl jedné. A kdo byl nejúspěšnější: 1.místo získala hlídka  ve složení Otrusina, Bartošík, Vyskočilová, Šostková Ž., Mrkus,  která zvládla trať za 1hod 16minut. Druhé místo patří hlídce ve složení Hrančík, Chovanec, Šottl Sebastian, Dřímal, Maňásek a na 3.místě skončila hlídka ve složení Halodová B., Dubovská, Kryštofová, Bartoňová, Hapla T.  Slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí a na nejlepší čekají diplomy a drobné odměny.

     Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu a uznání. Všechny hlídky se dokázaly poprat s náročným terénem i nelehkými úkoly. Mnozí museli překonat sami sebe, řešit problémy, komunikovat, spolupracovat jako tým a to bylo cílem celého klání. Myslím, že závod se podařil, podle ohlasů si to děti užily. Nikdo se nezranil, nikdo se neztratil a prožili jsme nádherný den na čerstvém vzduchu.

      Děkujeme všem, kteří se na zdárném průběhu podíleli.

3.ČESKO VESLUJE 16.11.2023 UH

Na jaře jsme se poprvé účastnili závodů na veslařských trenažerech v Uh. Hradišti a vedli jsme si moc dobře. Díky posilovně ve škole, kde máme dva jednodušší veslařské trenažery, můžeme trénovat techniku. Proto když přišla pozvánka na další díl závodů Česko vesluje, neváhali jsme a přihlásili se. Poskládali jsme 4 členné týmy od šesté po devátou třídu. Na poslední chvíli jsme ještě pro nemoc museli změnit některá družstva. Závody se uskutečnily 16.listopadu 2023 opět v Uh. Hradišti ve sportovní hale. Soutěžilo se po ročnících zvlášť dívky, chlapci a mix. Je to soutěž štafet, takže kromě minutové jízdy se musí ještě rychle vystřídat, což není vůbec nic jednoduchého a vyžaduje to výbornou týmovou práci. Hned první závod opanovali kluci z 6.B a zajistili si postup na závody v Praze, které se uskuteční v rámci mistrovství světa dospělých. V dalším závodě v mixech 7.tříd obsadila naše posádka 3.místo. Holkám ze sedmičky unikl postup do Prahy o 3 sekundy a obsadily krásné 2.místo. Někteří jeli dva závody po sobě, což bylo velmi náročné. Všichni určitě zaslouží obrovskou pochvalu za odvedenou práci, spolupracovali skvěle jako tým, vzájemně si pomáhali, povzbuzovali se. Jsme na vás pyšní a moc gratulujeme.

Takové akce mají určitě smysl, každému dají možnost si vyzkoušet nové věci, někoho zaujmou natolik, že ho to přivede ke sportu, mohou se tu potkávat děti z nejrůznějších škol, rozvíjí se nová přátelství. Tyto závody byly hodně o týmové práci, soudržnosti, respektu, vytrvalosti, překonávání překážek, fair play a naši žáci se s tím popasovali na jedničku.

Týmy:

6.tř. – Maurer, Bartošík, Kalina, Hudeček, Stuchlík, Maděra, Šottl, Hlaváček 
7.tř. - Podráská, Měšťánková, Šuráňová, Nghiemová
          Dřímal, Kočiš, Hapla, Soják
8.tř. - Sklenková, Šoustková, Janíková, Balaštíková
           Chovanec, Šmehlík, Kaštánek, Běhávka T., Jakeš, Tesař
9.tř. - Bednářová, Šoustková, Kožušníková, Frýbortová
            Mrkus, Blizňák D., Blizňák T., Lapčík

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/10679992

4.HALOVÁ ATLETIKA 1.ST. 19.3.2024

Po covidové pauze se konečně mezi závody vrátila okresní halová atletika pro 1.st.. Ta se uskutečnila v úterý 19.3.2024 ve sportovní hale v Uh. Hradišti.Přihlášeno bylo 16 škol z celého okresu, což znamenalo 160 účastníků. Závodilo se ve 4 kategoriích – mladší chlapci, dívky, starší dívky, chlapci v pěti disciplínách – sprintu, vytrvalostním běhu, skoku z místa, hodu míčkem a štafetě. Naši žáci se pilně připravovali na závody a na výsledcích to bylo znát. Pro ty mladší to byla premiéra, kterou zvládli na jedničku a jsou příslibem do budoucnosti. Ti starší už si počínali jako ostřílení kozáci. Závodit v hale není jednoduchá věc, je to úplně něco jiného než na dráze. Hlavně při bězích je to doslova o lokty, což si vyzkoušeli i naši běžci. Nakonec jsme získali 3 krásné medaile – dvě zlaté a jednu stříbrnou a další k nim neměli daleko, chyběl opravdu maličký krůček. Ve velké konkurenci se neztratili a zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a přístup. Naši dva prvňáčci byli nejmladšími účastníky. Někteří bojovali s nemocí a přesto to nevzdali. Za měsíc nás čeká štafetový pohár, potom okresní venkovní atletika, k tomu olympijský odznak. Tak snad to bude zase cinkat. Všem moc gratulujeme.

 Školu reprezentovali: Veronika Hrančíková, Sofie Přibylová, Berenika Kročová, Michaela Rídlová, Jakub Kozelek, Jakub Korvas, Mikuláš Panáček, Honzík Nghiem, Eliška Tkočová, Denisa Zatloukalová, Vanesa Vyskočilová, Radomír Menšík, Lukáš Holáň, Štěpán Pomšár, Daniel Kaštánek

 Umístění 

1.místo štafeta starší -  Menšík, Kaštánek, Pomšár, Holáň
1.místo Eliška Tkočová – hod míčkem st.
2.místo Daniel Kaštánek – skok z místa st.
4.místo Radomír Menšík – hod míčkem st
5.místo Denisa Zatloukalová – sprint st.
5.místo Lukáš Holáň – sprint st
6.místo Berenika Kročová – hod ml.
7.místo Veronika Hrančíková – vytrvalost ml.
7.místo štafeta mladší – Hrančíková, Přibylová, Kročová, Rídlová

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/11209955

 

Soubory