Sportovní výsledky 2022-2023

1. Republikové finále Odznaku všestrannosti Brno 7.-9.9.2022 - Hrančíková, Bartoš
Několik let jsme zapojeni do projektu Sazka olympijský víceboj a taky do Odznaku všestrannosti. V loňském školním roce se 4 naši žáci probojovali z okresního kola do krajského kola, kde odváděli skvělé výkony. Dvěma žákům – Matyášovi Bartošovi a Anděle Hrančíkové se nakonec podařilo dostat se až do republikového finále, které proběhlo ve dnech 7.-9.9.2022 v Brně. Republikového finále se účastnilo 650 dětí z celé republiky. Během 2 dnů musely zvládnout 10 disciplín - 60m, 1000m, dálku, kriket, trojskok, švihadlo, shyby, kliky, sedy-lehy, medicinbal. Za účasti 60 současných i minulých olympioniků se nechtěli nechat zahanbit ani ti naši. Oba dva zvládli celý desetiboj bez ztráty kytičky, vytvořili si svoje osobní rekordy a překonali své výkony z okresního a krajského kola. I když to letos nezacinkalo jako vloni, tak zaslouží oba obrovský obdiv a pochvalu.  Matyáš až do poslední disciplíny bojoval o medaili, nakonec skončil na krásném 7.místě v republice, Andělka se takové akce účastnila poprvé, trošku ji svazovala nervozita, obsadila 25.místo v republice, což je taky krásný úspěch a motivace do dalších let.  Celé tři dny byly nejen o výkonech, ale také měli možnost navštívit olympijskou vesničku, kde zkoušeli nejrůznější disciplíny, během dvou dní potkávali spoustu nejen sportovních osobnosti např.  Strachovou, Doktora, Hniličku, Helceleta, Svobodu či stříbrného olympijského medailistu Lukáše Rohana, účastnili se exhibice sportovních osobností, měli možnost se vyfotit se s nimi, sbírali podpisy. Byly to nádherné tři dny, na které určitě nezapomenou, a pevně věřím, že sport je bude stále bavit a budou motivací i pro ostatní. Matyáš už je nyní žákem gymnázia, tak mu přejeme hodně úspěchů nejen ve sportu a děkujeme za skvělou reprezentaci. To samé přejeme Andělce a doufáme, že i nadále bude skvěle reprezentovat naši školu. Věřím, že se najdou další a opět se na republikové finále podíváme. Máme spoustu šikovných sportovců, ve škole to sportem žije a je vidět, že sport nás baví.

fotogalerie

2. Atletický čtyřboj 1.st. Polešovice 23.9.2022
      Krásné slunečné počasí, skvělá přátelská atmosféra, 11 škol celého okresu, 170 dětí, takový byl námi pořádaný 11. ročník atletického čtyřboje pro 1.st. Vše proběhlo v pátek 23.září 2022 ve sportovním areálu základní školy Polešovice v rámci Evropského týdne sportu. Akce se účastnily tyto základní školy - Jalubí, Hluk, Ostrožská Nová Ves, Uherský Ostroh, Velehrad, Tupesy, Zlechov, Osvětimany, Kunovice – Červená cesta a domácí Polešovice, pro nemoc se na poslední chvíli odhlásila ZŠ Ořechov. Po úvodním slově pana ředitele a společné rozcvičce se závodilo se ve čtyřech kategoriích – mladší a starší, chlapci, dívky. Atleti 1.-3.tř. museli zvládnout běh 50m, běh 300m, skok z místa a hod medicinbalem. Ti starší 4.-5.tř. zase bojovali v běhu na 50m, 300m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Všichni si společně zaběhli vložený závod štafet 4x150m. Ti nejlepší obdrželi diplomy a medaile, věcné ceny, vítězné štafety získaly poháry. Všichni účastníci dostali náramky s logem závodu. V úžasné atmosféře byly vidět krásné výkony, spousta radosti z pohybu, přátelské fandění a povzbuzování.

     A ani naši malí atleti z Polešovic se neztratili – svou kategorie v jednotlivcích vyhrál Radek Menšík, stříbrnou medaili získal Daniel Kaštánek. Pohár ve štafetě získali mladší kluci ve složení ve složení Menšík, Kaštánek, F. Pavlíček, Šimeček, starší kluci – Pomšár, Valenta, Holáň, Pavelka, skončili na druhém místě. Ani ostatní nezklamali a odvedli skvělé kvalitní výkony, které jsou příslibem do dalších let.

       Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu krásného sportovního dne – rozhodčím a pomocníkům z řad učitelů, pomocníkům z řad žáků 2.st., SR za medaile a poháry.

       Vše probíhalo v duchu fair play a my jsme rádi, že existují projekty jako je Evropský týden sportu, Atletika do škol, Pohybová gramotnost, Sazka olympijský víceboj, Olympijský odznak všestrannosti, kterých se každý rok účastníme. Přináší nám nejen spoustu radosti z pohybu, ale také možnost získat finanční prostředky na sportovní vybavení, setkání s těmi nejlepšími sportovci a reprezentanty, účastnit se nejrůznějších sportovních akcí apod. Do společného sportování se zapojují rodiče. Díky podpoře projektů můžeme dále rozvíjet naše sportovní aktivity a pomáhat dětem najít tu správnou cestu nejen k pohybu a ke zdravému životnímu stylu, ale také k přátelství, férovosti, zodpovědnosti apod. Naše škola opravdu sportem žije a snad to bude tak i dále a děti bude stále pohyb bavit a naplňovat.

3.Stolní tenis Dolní Němčí - 3.místo

4.Branný závod 25.10.2022 Polešovice
     V letošním roce jsme se rozhodli oživit oblíbený branný závod, který jsme organizovali naposledy v roce 2015. Závod se uskutečnil v úterý 25.10.2022 a byl určen pro žáky 5.-9.tř. Již během týdne se děti zapisovaly do 4členných hlídek na nástěnce, podmínkou byla alespoň jedna dívka v týmu a maximálně dvě děti z jednoho ročníku. V den D se všichni sešli na školním hřišti, kde se dozvěděli všechny potřebné informace a byli poučeni o bezpečnosti. Na účastníky čekalo nelehkých deset úkolů, které prověřily nejen znalosti a fyzickou zdatnost, ale i psychickou odolnost. Popasovat se museli s teoretickými i praktickými úkoly a k tomu zvládnout 8 km nelehkým terénem, který měli vyznačený jen na mapě, což nebyl vůbec jednoduchý úkol. Mezi fyzickými úkoly byla střelba ze vzduchovky, překonání lanové dráhy či střelba na cíl. Dále prokazovali své znalosti z první pomoci a  z civilní ochrany,  poznávali koření, pracovali s busolou či na ně čekala přírodovědná poznávačka a zapeklité luštění šifer. První hlídka vyrazila na trať v 8 hod. za mírného deště, celkem vyrazilo do terénu 33 hlídek po 3 minutách. Počasí se nakonec umoudřilo a závod provázelo slunečné počasí. Tři úkoly plnily hlídky v areálu školního hřiště bez časového omezení. Trať byla vyměřena na 2,5 – 3 hod, což se hlídkám podařilo. Bohužel, některé hlídky trošku bloudily, tak se stalo, že na dvou stanovištích se jich potom sešlo více a musely čekat. Na výsledky to nemělo ale vliv, dětem se zapisovala čekací doba. Tím se ale závod protáhl a poslední hlídka se dostala do cíle kolem 14hodiny. A kdo byl nejúspěšnější: 1.místo získala hlídka č. 26 ve složení Holáňová, Peterková, Stodůlka a Zajícová, která zvládla trať za 1hod 51minut, 2.místo patří hlídce č. 21ve složení Drobil, Ondra, Piknerová, Šilhavíková, Mashliuk a na 3.místě skončila hlídka č.22 ve složení bratři Hudečkovi, Šuráňová, Ryška. Výsledky najdete níže. Slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí po prázdninách a na nejlepší čekají diplomy a drobné odměny. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu a uznání. Všechny hlídky se dokázaly poprat s náročným terénem i nelehkými úkoly. Mnozí museli překonat sami sebe, řešit problémy, komunikovat, spolupracovat jako tým a to bylo cílem celého klání. Myslím, že závod se podařil, podle ohlasů si to děti užily, jedinou kaňkou bylo čekání na stanovištích, což se pro příští rok pokusíme vylepšit.  Děkujeme všem, kteří se na zdárném průběhu podíleli a také jídelně za trpělivost.


5. ČEPS turnaj okresní kolo florbalu 1.st. -16.12.2022 Kunovice
V pátek 16.12.2022 se naši malí sportovci zúčastnili v Kunovicích  okresního kola celostátního turnaje ve florbale. A podařil se jim husarský kousek, kdy bez ztráty bodu vyhráli všechny zápasy. Kudlovice porazili 5:3, Ostrožskou Lhotu 5:2, v semifinále Boršice 3:2 a ve finále Velehrad 4:3. To znamenalo, že bez ztráty kytičky vyhráli a  postoupili společně se Sportovní školou UH do krajského kola, kde jim budeme držet moc palce. Tato parta je skvělý kamarádský tým a spolu s dalšími pilně každý týden trénují ve florbale, jsou schopni zastoupit jeden druhého. Přejeme jim mnoho dalších úspěchů.
Naši školu tentokrát reprezentovali Tomáš Maurer, Tobiáš Hlaváček, Petr Orechovský, Sebastian Šottl, Kristian Hudeček, Tereza Kubalová, Šimon Kalina, Dominik Ammer, Radek Menšík, Lukáš Holáň. 

6.ČEPS KRAJSKÉ KOLO FLORBALU 17.1.2023 UH.BROD

V prosinci si naši malí florbalisté vybojovali v okresním kole postup do krajského kola. To se uskutečnilo v Uh.Brodě v úterý 17.1.2023. Za účasti 10 nejlepších týmů z celého kraje se hrálo ve dvou skupinách, vítěz postoupil do celostátního kola v Praze. Tady už neexistoval slabý tým, šlo jen o to, jak se kdo popasuje s nervozitou. Naši florbalisti se postupně utkali s ZŠ Vinohrady, ZŠ Oskol Kroměříž, ZŠ Vsetín a ZŠ Zlín. I když jsme porazili jen ZŠ Kroměříž, tak rozhodně nemůžeme mluvit o zklamání. Vždyť 2 týmy naší skupiny nakonec hrály finále. Parta v konečném pořadí obsadila nádherné 7.místo v kraji a byla pochválena za předvedenou hru. ;Jen škoda, že jsme zapomněli na obranu, všichni chtěli dát gól, vyrobili jsme hrubé chyby a v tak silné konkurenci soupeř trestal.  Určitě máme pro další roky co vylepšovat. Tato parta je skvělý tým a určitě nasbírala spoustu zkušeností z okresního i krajského kola, které zužitkují v dalších letech. Je to první tým v Polešovicích, který vybojoval postup a určitě budou pilně trénovat, aby se třeba příští rok pokusili vybojovat finále. Velká gratulace a jen tak dále.

Naši školu tentokrát reprezentovali Tomáš Maurer, Tobiáš Hlaváček, Petr Orechovský, Sebastian Šottl, Kristian Hudeček, Tereza Kubalová, Šimon Kalina, Dominik Ammer, Radek Menšík, Lukáš Holáň, Damián Šottl. 

Soubory