Sportovní výsledky 2022-2023

1. Republikové finále Odznaku všestrannosti Brno 7.-9.9.2022 - Hrančíková, Bartoš
Několik let jsme zapojeni do projektu Sazka olympijský víceboj a taky do Odznaku všestrannosti. V loňském školním roce se 4 naši žáci probojovali z okresního kola do krajského kola, kde odváděli skvělé výkony. Dvěma žákům – Matyášovi Bartošovi a Anděle Hrančíkové se nakonec podařilo dostat se až do republikového finále, které proběhlo ve dnech 7.-9.9.2022 v Brně. Republikového finále se účastnilo 650 dětí z celé republiky. Během 2 dnů musely zvládnout 10 disciplín - 60m, 1000m, dálku, kriket, trojskok, švihadlo, shyby, kliky, sedy-lehy, medicinbal. Za účasti 60 současných i minulých olympioniků se nechtěli nechat zahanbit ani ti naši. Oba dva zvládli celý desetiboj bez ztráty kytičky, vytvořili si svoje osobní rekordy a překonali své výkony z okresního a krajského kola. I když to letos nezacinkalo jako vloni, tak zaslouží oba obrovský obdiv a pochvalu.  Matyáš až do poslední disciplíny bojoval o medaili, nakonec skončil na krásném 7.místě v republice, Andělka se takové akce účastnila poprvé, trošku ji svazovala nervozita, obsadila 25.místo v republice, což je taky krásný úspěch a motivace do dalších let.  Celé tři dny byly nejen o výkonech, ale také měli možnost navštívit olympijskou vesničku, kde zkoušeli nejrůznější disciplíny, během dvou dní potkávali spoustu nejen sportovních osobnosti např.  Strachovou, Doktora, Hniličku, Helceleta, Svobodu či stříbrného olympijského medailistu Lukáše Rohana, účastnili se exhibice sportovních osobností, měli možnost se vyfotit se s nimi, sbírali podpisy. Byly to nádherné tři dny, na které určitě nezapomenou, a pevně věřím, že sport je bude stále bavit a budou motivací i pro ostatní. Matyáš už je nyní žákem gymnázia, tak mu přejeme hodně úspěchů nejen ve sportu a děkujeme za skvělou reprezentaci. To samé přejeme Andělce a doufáme, že i nadále bude skvěle reprezentovat naši školu. Věřím, že se najdou další a opět se na republikové finále podíváme. Máme spoustu šikovných sportovců, ve škole to sportem žije a je vidět, že sport nás baví.

fotogalerie

2. Atletický čtyřboj 1.st. Polešovice 23.9.2022
      Krásné slunečné počasí, skvělá přátelská atmosféra, 11 škol celého okresu, 170 dětí, takový byl námi pořádaný 11. ročník atletického čtyřboje pro 1.st. Vše proběhlo v pátek 23.září 2022 ve sportovním areálu základní školy Polešovice v rámci Evropského týdne sportu. Akce se účastnily tyto základní školy - Jalubí, Hluk, Ostrožská Nová Ves, Uherský Ostroh, Velehrad, Tupesy, Zlechov, Osvětimany, Kunovice – Červená cesta a domácí Polešovice, pro nemoc se na poslední chvíli odhlásila ZŠ Ořechov. Po úvodním slově pana ředitele a společné rozcvičce se závodilo se ve čtyřech kategoriích – mladší a starší, chlapci, dívky. Atleti 1.-3.tř. museli zvládnout běh 50m, běh 300m, skok z místa a hod medicinbalem. Ti starší 4.-5.tř. zase bojovali v běhu na 50m, 300m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Všichni si společně zaběhli vložený závod štafet 4x150m. Ti nejlepší obdrželi diplomy a medaile, věcné ceny, vítězné štafety získaly poháry. Všichni účastníci dostali náramky s logem závodu. V úžasné atmosféře byly vidět krásné výkony, spousta radosti z pohybu, přátelské fandění a povzbuzování.

     A ani naši malí atleti z Polešovic se neztratili – svou kategorie v jednotlivcích vyhrál Radek Menšík, stříbrnou medaili získal Daniel Kaštánek. Pohár ve štafetě získali mladší kluci ve složení ve složení Menšík, Kaštánek, F. Pavlíček, Šimeček, starší kluci – Pomšár, Valenta, Holáň, Pavelka, skončili na druhém místě. Ani ostatní nezklamali a odvedli skvělé kvalitní výkony, které jsou příslibem do dalších let.

       Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu krásného sportovního dne – rozhodčím a pomocníkům z řad učitelů, pomocníkům z řad žáků 2.st., SR za medaile a poháry.

       Vše probíhalo v duchu fair play a my jsme rádi, že existují projekty jako je Evropský týden sportu, Atletika do škol, Pohybová gramotnost, Sazka olympijský víceboj, Olympijský odznak všestrannosti, kterých se každý rok účastníme. Přináší nám nejen spoustu radosti z pohybu, ale také možnost získat finanční prostředky na sportovní vybavení, setkání s těmi nejlepšími sportovci a reprezentanty, účastnit se nejrůznějších sportovních akcí apod. Do společného sportování se zapojují rodiče. Díky podpoře projektů můžeme dále rozvíjet naše sportovní aktivity a pomáhat dětem najít tu správnou cestu nejen k pohybu a ke zdravému životnímu stylu, ale také k přátelství, férovosti, zodpovědnosti apod. Naše škola opravdu sportem žije a snad to bude tak i dále a děti bude stále pohyb bavit a naplňovat.

3.Stolní tenis Dolní Němčí - 3.místo

4.Branný závod 25.10.2022 Polešovice
     V letošním roce jsme se rozhodli oživit oblíbený branný závod, který jsme organizovali naposledy v roce 2015. Závod se uskutečnil v úterý 25.10.2022 a byl určen pro žáky 5.-9.tř. Již během týdne se děti zapisovaly do 4členných hlídek na nástěnce, podmínkou byla alespoň jedna dívka v týmu a maximálně dvě děti z jednoho ročníku. V den D se všichni sešli na školním hřišti, kde se dozvěděli všechny potřebné informace a byli poučeni o bezpečnosti. Na účastníky čekalo nelehkých deset úkolů, které prověřily nejen znalosti a fyzickou zdatnost, ale i psychickou odolnost. Popasovat se museli s teoretickými i praktickými úkoly a k tomu zvládnout 8 km nelehkým terénem, který měli vyznačený jen na mapě, což nebyl vůbec jednoduchý úkol. Mezi fyzickými úkoly byla střelba ze vzduchovky, překonání lanové dráhy či střelba na cíl. Dále prokazovali své znalosti z první pomoci a  z civilní ochrany,  poznávali koření, pracovali s busolou či na ně čekala přírodovědná poznávačka a zapeklité luštění šifer. První hlídka vyrazila na trať v 8 hod. za mírného deště, celkem vyrazilo do terénu 33 hlídek po 3 minutách. Počasí se nakonec umoudřilo a závod provázelo slunečné počasí. Tři úkoly plnily hlídky v areálu školního hřiště bez časového omezení. Trať byla vyměřena na 2,5 – 3 hod, což se hlídkám podařilo. Bohužel, některé hlídky trošku bloudily, tak se stalo, že na dvou stanovištích se jich potom sešlo více a musely čekat. Na výsledky to nemělo ale vliv, dětem se zapisovala čekací doba. Tím se ale závod protáhl a poslední hlídka se dostala do cíle kolem 14hodiny. A kdo byl nejúspěšnější: 1.místo získala hlídka č. 26 ve složení Holáňová, Peterková, Stodůlka a Zajícová, která zvládla trať za 1hod 51minut, 2.místo patří hlídce č. 21ve složení Drobil, Ondra, Piknerová, Šilhavíková, Mashliuk a na 3.místě skončila hlídka č.22 ve složení bratři Hudečkovi, Šuráňová, Ryška. Výsledky najdete níže. Slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí po prázdninách a na nejlepší čekají diplomy a drobné odměny. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu a uznání. Všechny hlídky se dokázaly poprat s náročným terénem i nelehkými úkoly. Mnozí museli překonat sami sebe, řešit problémy, komunikovat, spolupracovat jako tým a to bylo cílem celého klání. Myslím, že závod se podařil, podle ohlasů si to děti užily, jedinou kaňkou bylo čekání na stanovištích, což se pro příští rok pokusíme vylepšit.  Děkujeme všem, kteří se na zdárném průběhu podíleli a také jídelně za trpělivost.


5. ČEPS turnaj okresní kolo florbalu 1.st. -16.12.2022 Kunovice
V pátek 16.12.2022 se naši malí sportovci zúčastnili v Kunovicích  okresního kola celostátního turnaje ve florbale. A podařil se jim husarský kousek, kdy bez ztráty bodu vyhráli všechny zápasy. Kudlovice porazili 5:3, Ostrožskou Lhotu 5:2, v semifinále Boršice 3:2 a ve finále Velehrad 4:3. To znamenalo, že bez ztráty kytičky vyhráli a  postoupili společně se Sportovní školou UH do krajského kola, kde jim budeme držet moc palce. Tato parta je skvělý kamarádský tým a spolu s dalšími pilně každý týden trénují ve florbale, jsou schopni zastoupit jeden druhého. Přejeme jim mnoho dalších úspěchů.
Naši školu tentokrát reprezentovali Tomáš Maurer, Tobiáš Hlaváček, Petr Orechovský, Sebastian Šottl, Kristian Hudeček, Tereza Kubalová, Šimon Kalina, Dominik Ammer, Radek Menšík, Lukáš Holáň. 

6.ČEPS KRAJSKÉ KOLO FLORBALU 17.1.2023 UH.BROD

V prosinci si naši malí florbalisté vybojovali v okresním kole postup do krajského kola. To se uskutečnilo v Uh.Brodě v úterý 17.1.2023. Za účasti 10 nejlepších týmů z celého kraje se hrálo ve dvou skupinách, vítěz postoupil do celostátního kola v Praze. Tady už neexistoval slabý tým, šlo jen o to, jak se kdo popasuje s nervozitou. Naši florbalisti se postupně utkali s ZŠ Vinohrady, ZŠ Oskol Kroměříž, ZŠ Vsetín a ZŠ Zlín. I když jsme porazili jen ZŠ Kroměříž, tak rozhodně nemůžeme mluvit o zklamání. Vždyť 2 týmy naší skupiny nakonec hrály finále. Parta v konečném pořadí obsadila nádherné 7.místo v kraji a byla pochválena za předvedenou hru. ;Jen škoda, že jsme zapomněli na obranu, všichni chtěli dát gól, vyrobili jsme hrubé chyby a v tak silné konkurenci soupeř trestal.  Určitě máme pro další roky co vylepšovat. Tato parta je skvělý tým a určitě nasbírala spoustu zkušeností z okresního i krajského kola, které zužitkují v dalších letech. Je to první tým v Polešovicích, který vybojoval postup a určitě budou pilně trénovat, aby se třeba příští rok pokusili vybojovat finále. Velká gratulace a jen tak dále.

Naši školu tentokrát reprezentovali Tomáš Maurer, Tobiáš Hlaváček, Petr Orechovský, Sebastian Šottl, Kristian Hudeček, Tereza Kubalová, Šimon Kalina, Dominik Ammer, Radek Menšík, Lukáš Holáň, Damián Šottl. 

7. Česko vesluje - závody na trenažerech UH 31.3.2023
V loňském roce v době zimní olympiády k nám zavítal projekt Česko vesluje, kdy si děti 2.stupně mohly vyzkoušet závody na veslařských trenažerech, které nám potom sloužily ještě do června. Když jsme získali v olympijském víceboji 40 000,-, rozhodli jsme se pro malou posilovnu, kde nechybí ani 2 veslařské trenažéry. Proto, když vyhlásili závody na trenažerech pro okres UH, neváhali jsme, začali trénovat a v pátek 31.3.2023 jsme vyrazili do UH do sportovní haly. Poskládali jsme v každém ročníku jeden tým dívek a jeden chlapců, složili mixy. Všichni makali, co jim síly stačili, nakonec z toho bylo 6 umístění na 3.místě, jedno vítězství a škola obsadila v celkovém pořadí krásné 2.místo. Konkurence byla silná, o to víc nás to hřeje u srdce, odvedli jsme skvělou týmovou práci. Jen tak dále, děkujeme.

Týmy: 6.tř. - Podráská, Měšťánková, Šuráňová, Šimečková
                      Dřímal, Otrusina, Bednařík, Soják
            7.tř. - Sklenková, Šoustková, Janíková T., Balaštíková
                       Chovanec, Šmehlík, Jakeš, Tesař
            8.tř. - Janíková A., Bednářová , Hlaváčková, Taťáková
                       Mrkus, Blizňák D., Kubala, Hrančík
            9.tř. - Jurtík, Šmít, Zapletal, Strouhal 

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9603515

8. Okresní kolo v minifotbale Uh.Hradiště
V krásné slunné jarní úterý 19. dubna se naši starší žáci zúčastnili turnaje v minifotbalu, který se konal na městském stadionu v Uherském Hradišti. Ze dvou pětičlenných skupin dostali tu těžší, kdy inkasovali od týmu z místní Sportovky, z Šumic a Uherského Brodu. Přesto dokázali krásným fotbalem porazit Bojkovice 8:0, kdy gól vstřelilo několik borců v čele s Vojtou Šmítem, který jako kapitán vedl polešovické žáky naposledy. Fotbal si kluci moc užili a my jim přejeme hodně úspěchů ve všech aktivitách, kterým se věnují.

Sestava: Pavel Přibyl (7.A), Mikuláš Mrkus (8.A), Ondřej Hrančík a Adam Lapčík (8.B) a žáci deváté třídy Vojtěch Šmít, Jakub Jurtík, Jan Zajíc, Tomáš Trávníček, Roman Chmelař, Martin Macháň, Filip Gabriel a Ondřej Zapletal.

9. Odznak všestrannosti Uh.Brod 21.4.2023
Namlsaní loňským úspěchem jsme se i letos vydali na okresní kolo Odznaku všestrannosti, které se konalo v Uh.Brodě.  Posilněni zkušenostmi z republikového finále v Brně jsme chtěli ukázat, že naše účast není jen symbolická. Od 5.třídy po 9.třídu celý rok všichni žáci plnili 10 disciplín Odznaku všestrannosti v rámci Sazka olympijského víceboje – 60m, 1000m, skok daleký, kriketový míček, shyby, kliky, švihadlo, medicinbal, trojskok, sedy-lehy.  Ti nejlepší nás reprezentovali v pátek 21.4.2023 v okresním kole v Uh.Brodě za účasti hlavní patronky bývalé vynikající atletky Šárky Kašpárkové. V okresním kole na závodníky čekalo pět disciplín – kliky 2min, trojskok, hod medicinbalem, 4 způsoby přeskoků přes švihadlo 2min, běh 1000m. Soutěžila družstva i jednotlivci. Naši školu reprezentovali:  Anděla Hrančíková, Eliška Berková, Vy Nghiemová, Tereza Janíková, Tina Vaďurová, Ludmila Pavlíčková, Roman Šmehlík, Mikuláš Mrkus, Daniel Blizňák, Marija Perutská, Tereza Kubalová, Tomáš Maurer, Simon Stuchlík.  Všichni pilně trénovali a předvedli skvělé výkony. Za účasti 150 závodníků jsme získali v družstvech krásné 6.místo, Tereza Kubalová vybojovala 2.místo v jednotlivcích, díky umístění si ještě postup do krajského kola v Otrokovicích zajistili Daniel Blizňák, Tina Vaďurová a Marija Perutská. Dalším dvěma unikl postup jen o vlásek. Nezklamali ani ostatní /3 umístění v první desítce/, překonali svá osobní maxima a zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování za odvedenou práci.  Není jednoduché zvládnout pět disciplín za jeden den.

Moc jste mě potěšili, jak jste bojovali a vzájemně se povzbuzovali, pomáhali si. Jsem na vás opravdu pyšná, jen tak dále. Všem gratulujeme a držíme palce v krajském kole v Otrokovicích, kde určitě zabojujete o postup do republikového finále.  

Nejlepší umístění:

2.místo Tereza Kubalová – postup do krajského kola
4.místo Daniel Blizňák – postup
5.místo Ludmila Pavlíčková 
5.místo Marija Perutská – postup
7.místo Eliška Berková
8.místo Tina Vaďurová – postup
9.místo Anděla Hrančíková

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9678483

10. OKRSKOVÉ KOLO MCDONALDS CUP FOTBAL UH 25.4.,26.4.2023 1.ST.
Naši žáci se 27. a 28. dubna 2023 zúčastnili tradičního fotbalového McDonald´s Cupu v Uherském Hradišti. Startovali v obou hraných kategoriích - A (1. až 3. třída), B (4. a 5. třída). V první kategorii bylo přihlášeno celkem 15 týmů, ve starší poté 18 týmů. Přestože naši kluci v obou dnech bojovali jako lvi, nedokázali postoupit z okrskového do okresního kola.

 McDonalds‘s cup – okrskové kolo MLADŠÍ
V úterý 24. května se naši mladí fotbalisti z třetích tříd zúčastnili na městském atletickém stadionu Dany Zátopkové okrskového kola fotbalového turnaje McDonald‘s cup. V základní části náš tým vybojoval svými statečnými výkony dvě výhry a dokázal tak postoupit do čtvrtfinále turnaje, kde se utkal s celkem ze ZŠ Traplice. Naši kluci se nezalekli vysokých výher soupeře ze základní části a do utkání vstoupili bojovně a disciplinovaně. Ve velmi vyrovnaném zápase se však štěstí nakonec více naklonilo Traplicím. Všem účastníkům moc děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy. Školu reprezentovali Ondřej Sklenka, Martin Bystriansky, Damián Šottl, Matyáš Maňásek, Radomír Petr Menšík, Daniel Kaštánek, Jakub Šuráň, Richard Šimeček, Štěpán Kolář, Oliver Stašek.
Starší:
Naši žáci ze 4. a 5. tříd se 26. dubna 2023 zúčastnili tradičního fotbalového McDonald´s Cupu v Uherském Hradišti. V této kategorii bylo přihlášeno celkem 18 týmů. Tým hrál ve složení Tomáš Kubiš, Lukáš Holáň, Sebastian Šottl, Simon Stuchlík, Tomáš Maurer, Kryštof Bartošík, Šimon Kalina, Kristian Hudeček a Tobiáš Hlaváček. Přestože naši kluci bojovali jako lvi, nedokázali postoupit z okrskového do okresního kola. I tak jim ale přejeme co nejlepší výsledky při dalších turnajích.

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9807677 
https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9805944

11. OKRESNÍ KOLO ŠTAFETOVÉHO POHÁRU UH 28.4.2023
V loňském roce jsme postoupili do krajského kola a v něm jsme prohráli postup až na cílové čáře. Bohužel, celá generace nám letos odešla na 2.st. a my poskládali úplně nové štafety, z loňského roku zůstalo 6 běžců a přibylo 12 nováčků, navíc nás skolila u tří dětí nemoc, půlka týmu měla v nohách náročný fotbalový turnaj McDonalds. Přesto jsme mysleli na stupně vítězů a postup. Začali jsme výborně štafetami 1.-3.třída a obsadili 2.místo. Potom se na trať vydala starší štafeta 4.-5.tř., tady jsme z přemotivovanosti udělali chybu a jeden člen se ocitl na zemi. I přesto zamakali a skončili těsně čtvrtí. Závody pokračovaly vloženými disciplínami jednotlivců ve skoku z místa a hodu medicinbalem. Tady získal zlatou medaili Radek Menšík, který vyhrál ve své kategorii skok z místa výkonem 2 m. Po krátkém oddechu přišly na řadu štafety A, B 8x 200 m.  Tady jsme skončili opět na 4. místě a hlavně pro ty mladší to bylo náročné. Celkově tedy obsadili 4.místo, což na postup do kraje nestačilo. Ale opravdu bojovali jako lvi, ostudu určitě neudělali a příští rok máme určitě na čem stavět, vždyť letos jsme měli v družstvu jen jednoho páťáka a dokonce dvě druhačky. V atletické přípravce pilně trénují, předávky zvládají výborně, ještě je potřeba zapracovat na rychlosti a příští rok to určitě vyjde.

Děkujeme za skvělou reprezentaci a držíme palce v dalších závodech.                                                                                    

Školu reprezentovali:  R.Menšík, Š.Pomšár, L.Holáň, D.Zatloukalová, E.Andrýsková, E.Tkočová, B.Kročová, S.Hlaváčková, K.Mrkvová, J.Šuráň, R.Šimeček, Š.Kolář, Ž.Andrýsková, M.Buchtík, S.Stuchlík, N.Kotková

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9706442

12. OKRESNÍ PŘEBOR V ATLETICE UH 17.5.2023
Ve středu 17. května 2023 se uskutečnil okresní přebor 1.st. v atletice v Uh. Hradišti. Díky drsnému počasí dorazilo 8 škol místo 14 z celého okresu. Naši sportovci se velmi těšili, protože pilně trénovali nejen v hodinách tělesné výchovy, ale hlavně i v atletické přípravce Polešovjata.
Počasí nám ráno ukázalo, že medaile nebudou zadarmo. Po nočním vydatném lijáku to ani před závodem nevypadalo lépe, navíc se přidal vítr a stadion byl plný vody, hrozilo zranění. Řešili jsme to od brzkého rána a byli na vážkách, zda děti pustit do závodu. Nakonec jen přestalo pršet a závody mohly začít. Začínalo se během na 600m, sprinty na 60m, poté technické disciplíny – skok daleký a hod kriketovým míčkem. Na závěr si to malí sportovci rozdali ve štafetách.
Přestože jsme bojovali se zimou, větrem a nervozitou podařilo se nám získat 10 medailí - 5 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové, vylepšeno bylo několik osobních rekordů. V šestnácti lidech je to velký úspěch.
Všichni sportovci zaslouží za své výkony a přístup obrovskou pochvalu. I když my přemýšleli o zrušení, oni to nevzdali a chtěli bojovat. Mockrát děkujeme paní Stuchlíkové, která se starala o naše malé svěřence v cíli.

ŠKOLU REPREZENTOVALI: B. Kročová, K. Hrdinová, R. Menšík, D. Kaštánek, J. Matucha, K. Korvasová, M. Stuchlíková, R. Šimeček, E. Andrýsková, E. Tkočová, D. Zatloukalová, T. Kubalová, L. Holáň, Š. Pomšár, M. Maděra, T. Hlaváček 

Umístění na stupni vítězů 

1.místo Radek Menšík  - hod kriketovým míčkem
1.místo Daniel Kaštánek – skok daleký
1.místo Tereza Kubalová – běh 600m
1.místo Richard Šimeček – běh 600m
1.místo Lukáš Holáň – běh 60m
2.místo Šimeček, Matucha, Kaštánek, Menšík- štafeta 4x60m
2.místo Holáň, Pomšár, Maděra, Hlaváček – štafeta
3.místo Eliška Andrýsková – skok daleký
3.místo Marián Maděra – hod kriketovým míčkem
3.místo Kročová, Hrdinová, Stuchlíková, Korvasová - štafeta

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9803841

13. KRAJSKÉ KOLO ODZNAKU VŠESTRANNOSTI OTROKOVICE 24.5.2023

Z okresního kola odznaku všestrannosti postoupila hned čtveřice závodníků – Tina Vaďurová, Tereza Kubalová, Marija Perutská, Daniel Blizňák - do krajského kola. To se uskutečnilo ve středu 24.května 2023 v Otrokovicích za účasti 150 nejlepších závodníků z celého kraje.  Soutěžilo se v 6 disciplínách – dálka, hod kriketovým míčkem, shyby, 60m, sed-leh, 1000m. Počasí opět moc nepřálo, ale naše holky výtečně bojovaly i v dešti a chladu o postup do republikové finále v Brně. I když to letos nevyšlo, rozhodně se nemají za co stydět. Tereza Kubalová skončila na krásném 6.místě, bohužel doplatila na slabší dálku a sprint, za to zářila v silových disciplínách. Tina Vaďurová skončila na 20.místě, kde zase nádherně zvládla dálku a sprint, ale měla slabší silové disciplíny a 27.místo patřilo Mariji Perutské. Už samotný postup do kraje je pro všechny  velký úspěch a  motivace pro další roky. V krajském kole holky zanechaly nesmazatelnou stopu a opět dokázaly, že i na vesnických školách se dají dělat velké věci, když nechybí nadšení a chuť se zlepšovat. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a moc gratulujeme.     

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9830126

 14.OKRESNÍ ATLETICKÝ ČTYŘBOJ VELEHRAD 24.5.2023

Naši sportovci se 17. 5. 2023 zúčastnili atletického čtyřboje 2. stupně, který se konal na školním víceúčelovém hřišti na Velehradě. V rámci atletického čtyřboje žáci soutěžili v běhu na 50 m., běhu na 600 m., skoku dalekém, hodu medicinbalem (kriketovém míčkem v mladší kategorii) a závody uzavíral štafetový běh. Soutěž byla výborně organizována a žáci ji pojali od počátku velmi vážně a zodpovědně. Do poslední disciplíny se prali statečně o každý bod a vteřiny, což se taky potvrdilo ve finálním sčítání výsledků jednotlivých disciplín. Naši žáci i žákyně byli velmi úspěšní a patří jim velká pochvala za výbornou reprezentaci školy.

Školu reprezentovali:  Eliška Peterková, Filip Vávra, Ondřej Hrančík, Markéta Šoustková, Martin Macháň, Vojtěch Šmít, Ludmila Pavlíčková, Jakub Dřímal, Prokop Bednářík, Andrea Šimečková, Anděla Hrančíková, David Kaštánek, Sofie Měšťánková, Roman Šmehlík, Laura Podráská.

Umístění na stupni vítězů:
1. místo ve čtyřboji v kategorii 8. – 9. tř. – Martin Macháň

1. místo ve štafetě – Vojtěch Šmít, Martin Macháň, Filip Vávra, Ondřej Hrančík

2. místo ve čtyřboji v kategorii 8. – 9. tř. – Ondřej Hrančík

3. místo ve čtyřboji v kategorii 8. – 9. tř. – Vojtěch Šmít

3. místo ve čtyřboji v kategorii 8. – 9. tř. – Ludmila Pavlíčková

3. místo ve čtyřboji v kategorii 6. – 7. tř. – Sofie Měšťánková

3. místo ve čtyřboji v kategorii 6. – 7.tř.  – Andrea Šimečková

 https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9830133

Soubory