Sportovní výsledky

1.)2.-4.9.2021 Republikové finále Odznaku všestrannosti BRNO
3.místo MATYÁŠ BARTOŠ  - kategorie 2011
Našich 8 sportovců  se zúčastnilo republikového finále, kdy museli během 2 dnů zvládnout 10 disciplín - 60m, 1000m, dálku, kriket, trojskok, švihadlo, shyby, kliky, sedy-lehy, medicimbal. Za účasti 80 současných i minulých olympioniků se nechtěli nechat zahanbit. Všichni zvládli celý desetiboj bez ztráty kytičky, padlo spoustu osobních rekordů, dokonce i školní. Třešničkou na dortu a vynikající úspěch pro naši školu zajistil Matyáš Bartoš, který ve své kategorii získal bronzovou medaili. Celé akce se účastnilo 600 dětí z celé republiky, všichni jsme si to moc užili. Děkuji Markétě Pavlíčkové za obrovskou pomoc.

 

2).ATLETICKÝ ČTYŘBOJ POLEŠOVICE - 8 ŠKOL
1.MÍSTO MATYÁŠ BARTOŠ 
1.MÍSTO ŠTAFETA STARŠÍ DÍVKY - BERKOVÁ, PODRÁSKÁ, HRANČÍKOVÁ, KUBALOVÁ
1.MÍSTO ŠTAFETA STARŠÍ CHLAPCI - BARTOŠ, DŘÍMAL, MENŠÍK, RYŠKA
2.MÍSTO ŠTAFETA MLADŠÍ CHLAPCI - VALENTA, POMŠÁR, HOLÁŇ, MENŠÍK
2.MÍSTO LUKÁŠ HOLÁŇ
3.MÍSTO RADEK MENŠÍK

3.OKRESNÍ KOLO ŠTAFETOVÉHO POHÁRU - 2.MÍSTO -POSTUP KRAJ

Po dvouleté covidové odmlce naši malí atleti chtěli navázat na své úspěchy z let minulých, kdy se jim podařilo postoupit do krajského kola. I přesto, že se nám skoro celá sestava obměnila, věřili jsme, že nám postup, který měly zajištěny první dvě štafety, neunikne a uspějeme.  Začali jsme vloženými závody ve skoku z místa a hodu medicinbalem. A potom už přišly na řadu štafety. Nejprve se běželo 8x100m mladší kluci a holky dohromady, starší to stejné a nakonec dvakrát (běh A,B) 8x200m smíšené. V chladném počasí určitě nic jednoduchého pro naše malé sportovce.  První štafety na 100m byly ještě z naší strany trošku nervózní, dokonce nám upadl kolík, ve štafetách na 200m už to byl koncert. Všechny 4 štafety doběhly na 2.místě, v konečném součtu jsme obsadili super nádherné postupové 2.místo za ZŠ Sportovní. Přivezli jsme medaile, pohár a postoupili jsme do krajského kola, které se uskuteční 12.5.2022 v Holešově Zbývá ještě pár dní a my budeme pilně trénovat, abychom uspěli i v krajském kole, což bude moc těžké. Důležité bude vyvarovat se chyb na předávce.

Jsme pyšní na naše malé sportovce, pilně trénují a je vidět, že atletika je velmi baví a naší školičce dělají skvělé jméno. Je dobře, že ani covid je nezastavil a   mají stále chuť do sportování. Přejeme jim hodně úspěchů v krajském kole a budeme držet palečky.                                                                                                                                              

 Školu reprezentovali:  D.Menšík, J.Dřímal, M.Bartoš, P.Bednařík, V. Nghiemová, E.Berková, E.Ingrová, A.Hrančíková, R.Menšík, D.Valenta, Š.Pomšár, L.Holáň, D.Zatloukalová, E.Andrýsková, E.Tkočová, A.Vítová
 

4. OKRESNÍ KOLO ODZNAK VŠESTRANNOSTI 26.4.2022
Po covidu se také po 3 letech rozběhla okresní kola Odznaku všestrannosti.  Posilněni zkušenostmi z republikového finále v Brně jsme chtěli ukázat, že naše účast nebyla jen symbolická. Od 5.třídy po 9.třídu celý rok všichni žáci plnili 10 disciplín Odznaku všestrannosti v rámci Sazka olympijského víceboje – 60m, 1000m, skok daleký, kriketový míček, shyby, kliky, švihadlo, medicinbal, trojskok.  Ti nejlepší nás reprezentovali v úterý 26.4.2022 na okresním kole v Uh.Brodě za účasti hlavní patronky bývalé vynikající atletky Šárky Kašpárkové. V okresním kole na závodníky čekalo pět disciplín – kliky 2min, trojskok, hod medicinbalem, 4 způsoby přeskoků přes švihadlo 2min, běh 1000m. Soutěží družstva i jednotlivci. Naši školu reprezentovali: Jakub Dřímal, Matyáš Bartoš, Anděla Hrančíková, Prokop Bednařík, Tereza Janíková, Tina Vaďurová, Ludmila Pavlíčková, Roman Šmehlík, Mikuláš Mrkus, Filip Vávra, Daniel Blizňák, Žofie Šoustková. Všichni předvedli skvělé výkony a dokázali, že ani covid je neodradil od sportování. Za účasti 200 závodníků jsme získali v jednotlivcích 4 medaile – dvě stříbrné – Tereza Janíková, Matyáš Bartoš a dvě bronzové – Jakub Dřímal, Anděla Hrančíková. Družstvo obsadilo úžasné 5.místo. Všichni 4 medailisté postupují do krajského kola v Otrokovicích v květnu.  Ani ostatní nezklamali /4 umístění v první desítce/, překonali svá osobní maxima a zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování za odvedenou práci.  Všichni jsou odhodláni trénovat a příští rok se pokusit o ještě lepší výkony a poprat se o další postupy. Není jednoduché zvládnout pět disciplín za jeden den a jsem ráda, že se daří u dětí rozvíjet všestrannost.

Moc jste mě potěšili, jak jste bojovali a vzájemně se povzbuzovali, pomáhali si. Jsem na vás opravdu pyšná, jen tak dále. Všem gratulujeme a  držíme palce v krajském kole v Otrokovicích.     
 

 
 

5.OKRSKOVÉ KOLO MCDONALDS CUP UH - 4.-5.TŘ. - postup do okresního finále 

 

6.KRAJSKÉ KOLO ŠTAFETOVÝ POHÁR 12.5.2022
V dubnu tým atleťáků vybojoval v okresním kole štafetového poháru nádherné 2.místo a postoupil do krajského kola. Toto kolo se uskutečnilo ve čtvrtek 12.května 2022 v Holešově za účasti 9 nejlepších škol v kraji.  Před covidem v roce 2019 jsme obsadili 6.místo, které jsme chtěli minimálně obhájit a po očku jsme pokukovali po vyšších příčkách. Počasí tentokrát vyšlo na jedničku.  Nejprve se běželo 8x100m mladší kategorie a pak starší. Po prvních štafetách jsme drželi 5.místo a na dvoustovkách jsme chtěli ještě zabojovat o medaili. V mezičase si děti zaskákaly z místa a zaházely plným míčem, kde se blýskl svými výkony Radek M., který získal 2 medaile. Poté probíhaly už běhy A a B 8x200m, kde byla smíšená družstva. Počasí tentokrát vyšlo vůbec nepřálo, sice nepršelo, ale byla pořádná zima a foukal silný vítr.  Všechny štafety na tom běžecky i na předávkách byly výborně, přestože jsme měli mezi sebou oproti okresnímu kolu jednu novicku, která narychlo zaskočila za zraněnou atletku a  závod běžela poprvé. Ve starších štafetách na 100m skončili naši atleti na 3.místě, stejně tak smíšená štafeta A na 200m. V konečném pořadí škol jsme obsadili nádherné 4.místo, kdy o něm rozhodla až cílová kamera a my prohráli o 0,28 sekundy. Jak málo stačilo, aby to cinklo. K tomu zaběhli v historii nový rekord školy, který vylepšili o 10 sekund. Neuvěřitelné, neskutečné, v tak obrovské konkurenci velký úspěch. Je radost se dívat, jak jim to krásně štafetí a táhnou za jeden provaz. Je to specifický závod, kdy nervozita je dvojnásobná, protože bojujete za tým. Moc jim gratulujeme, děkujeme za super reprezentaci naši školičky.                                                                     
Školu reprezentovali: M.Bartoš,  J.Dřímal, D.Menšík, P.Bednařík, R.Menšík, Š.Pomšár, D.Valenta, L.Holáň, E.Berková, V.Nghiemová, E.Ingrová, A.Hrančíková, D.Zatloukalová, E.Tkočová, K.Mrkvová, A.Vítová

 

Celkové pořadí:                                       
1.   ZŠ SPORTOVNÍ UH              8:35,78                               

2.   ZŠ OSKOL KROMĚŘÍŽ         8:58,73                                      

3.   ZŠ SLOVAN KROMĚŘÍŽ       9:03,28                                

4.   ZŠ POLEŠOVICE                  9:03,59                                         

5.   ZŠ OTROKOVICE                 9:04,27   

6.   ZŠ E.ZÁTOPKA ZLÍN            9:12, 96                                     

7.   ZŠ HOLEŠOV                        9:23,36

8. ZŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ       9:31,59

     9. ZŠ LEŠNÁ                              9:41,64
 

 

 

Soubory