Sportovní výsledky 2022-2023

1. Republikové finále Odznaku všestrannosti Brno 7.-9.9.2022 - Hrančíková, Bartoš
Několik let jsme zapojeni do projektu Sazka olympijský víceboj a taky do Odznaku všestrannosti. V loňském školním roce se 4 naši žáci probojovali z okresního kola do krajského kola, kde odváděli skvělé výkony. Dvěma žákům – Matyášovi Bartošovi a Anděle Hrančíkové se nakonec podařilo dostat se až do republikového finále, které proběhlo ve dnech 7.-9.9.2022 v Brně. Republikového finále se účastnilo 650 dětí z celé republiky. Během 2 dnů musely zvládnout 10 disciplín - 60m, 1000m, dálku, kriket, trojskok, švihadlo, shyby, kliky, sedy-lehy, medicinbal. Za účasti 60 současných i minulých olympioniků se nechtěli nechat zahanbit ani ti naši. Oba dva zvládli celý desetiboj bez ztráty kytičky, vytvořili si svoje osobní rekordy a překonali své výkony z okresního a krajského kola. I když to letos nezacinkalo jako vloni, tak zaslouží oba obrovský obdiv a pochvalu.  Matyáš až do poslední disciplíny bojoval o medaili, nakonec skončil na krásném 7.místě v republice, Andělka se takové akce účastnila poprvé, trošku ji svazovala nervozita, obsadila 25.místo v republice, což je taky krásný úspěch a motivace do dalších let.  Celé tři dny byly nejen o výkonech, ale také měli možnost navštívit olympijskou vesničku, kde zkoušeli nejrůznější disciplíny, během dvou dní potkávali spoustu nejen sportovních osobnosti např.  Strachovou, Doktora, Hniličku, Helceleta, Svobodu či stříbrného olympijského medailistu Lukáše Rohana, účastnili se exhibice sportovních osobností, měli možnost se vyfotit se s nimi, sbírali podpisy. Byly to nádherné tři dny, na které určitě nezapomenou, a pevně věřím, že sport je bude stále bavit a budou motivací i pro ostatní. Matyáš už je nyní žákem gymnázia, tak mu přejeme hodně úspěchů nejen ve sportu a děkujeme za skvělou reprezentaci. To samé přejeme Andělce a doufáme, že i nadále bude skvěle reprezentovat naši školu. Věřím, že se najdou další a opět se na republikové finále podíváme. Máme spoustu šikovných sportovců, ve škole to sportem žije a je vidět, že sport nás baví.

fotogalerie

2. Atletický čtyřboj 1.st. Polešovice 23.9.2022
      Krásné slunečné počasí, skvělá přátelská atmosféra, 11 škol celého okresu, 170 dětí, takový byl námi pořádaný 11. ročník atletického čtyřboje pro 1.st. Vše proběhlo v pátek 23.září 2022 ve sportovním areálu základní školy Polešovice v rámci Evropského týdne sportu. Akce se účastnily tyto základní školy - Jalubí, Hluk, Ostrožská Nová Ves, Uherský Ostroh, Velehrad, Tupesy, Zlechov, Osvětimany, Kunovice – Červená cesta a domácí Polešovice, pro nemoc se na poslední chvíli odhlásila ZŠ Ořechov. Po úvodním slově pana ředitele a společné rozcvičce se závodilo se ve čtyřech kategoriích – mladší a starší, chlapci, dívky. Atleti 1.-3.tř. museli zvládnout běh 50m, běh 300m, skok z místa a hod medicinbalem. Ti starší 4.-5.tř. zase bojovali v běhu na 50m, 300m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Všichni si společně zaběhli vložený závod štafet 4x150m. Ti nejlepší obdrželi diplomy a medaile, věcné ceny, vítězné štafety získaly poháry. Všichni účastníci dostali náramky s logem závodu. V úžasné atmosféře byly vidět krásné výkony, spousta radosti z pohybu, přátelské fandění a povzbuzování.

     A ani naši malí atleti z Polešovic se neztratili – svou kategorie v jednotlivcích vyhrál Radek Menšík, stříbrnou medaili získal Daniel Kaštánek. Pohár ve štafetě získali mladší kluci ve složení ve složení Menšík, Kaštánek, F. Pavlíček, Šimeček, starší kluci – Pomšár, Valenta, Holáň, Pavelka, skončili na druhém místě. Ani ostatní nezklamali a odvedli skvělé kvalitní výkony, které jsou příslibem do dalších let.

       Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu krásného sportovního dne – rozhodčím a pomocníkům z řad učitelů, pomocníkům z řad žáků 2.st., SR za medaile a poháry.

       Vše probíhalo v duchu fair play a my jsme rádi, že existují projekty jako je Evropský týden sportu, Atletika do škol, Pohybová gramotnost, Sazka olympijský víceboj, Olympijský odznak všestrannosti, kterých se každý rok účastníme. Přináší nám nejen spoustu radosti z pohybu, ale také možnost získat finanční prostředky na sportovní vybavení, setkání s těmi nejlepšími sportovci a reprezentanty, účastnit se nejrůznějších sportovních akcí apod. Do společného sportování se zapojují rodiče. Díky podpoře projektů můžeme dále rozvíjet naše sportovní aktivity a pomáhat dětem najít tu správnou cestu nejen k pohybu a ke zdravému životnímu stylu, ale také k přátelství, férovosti, zodpovědnosti apod. Naše škola opravdu sportem žije a snad to bude tak i dále a děti bude stále pohyb bavit a naplňovat.

Soubory