ATLETICKÁ PŘÍPRAVKA AC UH - akce, úspěchy, info

ATLETICKÁ PŘÍPRAVKA POLEŠOVJATA 

 AC SLOVÁCKÁ SLAVIA UH.HRADIŠTĚ: 

Skáčeš, házíš, běháš rád, atletem se můžeš stát

Těšíme se na všechny atleťáky, pokud nejsi ještě členem naší přípravky, přijď se na nás podívat na trénink a přidej se k nám.

Naše přípravky jsou součástí atletického klubu v Uherském Hradišti, jedná se o závodní atletiku ne kroužek.

JE URČEN:  děti ve věku 6-12 let (1.-5.tř.) – děti nemusí být žáky školy
TRÉNINKY:  1x týdně 1,5hod.  – 15.15-16.45 (1. přípravka po, druhá út)
Přijď mezi nás, nemusíš mít talent, stačí, když rád sportuješ.
Kontakt:  Renata Šimková, renata.simkova@zspolesovice.cz, t: 774560375
                  Zuzana Nedorostková, zuzana.nedorostkova@zspolesovice.cz


VŠECHNY FOTA NAJDETE NA ZONERAMĚ.
https://www.zonerama.com/ZSPolesovice/529327

NÁŠ MATEŘSKÝ KLUB A JEJICH STRÁNKY
AC SLOVÁCKÁ SLAVIA UH
http://www.atletikauh.cz/

KDE NAJDETE INFO O NÁS I PROJEKTECH:
https://www.atletikaprodeti.cz/

facebook - Pohybová gramotnost
- atletická přípravka AP Polešovjata
instagram - @pohybová gramotnost

 

AKCE A VÝSLEDKY 2023-24

1.SLOVÁCKÝ BĚH 2023
Skvělé výsledky našich atleťáků. V nevlídném syrovém deštivém počasí vyhráli všichni, kteří se poprali s náročnými podmínkami na klouzajících kostkách. Velká gratulace všem 16 zúčastněním, které neodradilo ani počasí. Někteří běželi velký závod poprvé v životě, jiní si už počínali jako zkušení matadoři.

A třešnička na dortu: 1.místo Ríša Šimeček, 2.místo Dan Kaštánek, 4.místo Vojta Matucha a Klárka Korvasová, 6.místo Štěpa Pomšár, 9.místo Miky Buchtík a Kačka Ch.

https://www.atletikauni.cz/.../ata1083-Slovacky-beh-2023

 2.ČERTOVSKÁ ATLETIKA 7.12.2023

Rok s rokem se sešel a my se opět potkali v našem atletickém peklíčku, abychom  jsme si vyzkoušeli čertí šestiboj. Čertíci to neměli vůbec jednoduché -  závodili ve skoku v pytli, vyzkoušeli, jak těžké je prolézat komíny, házeli čertovským pytlem, přikládali pod kotel polínka, plazili se pekelnými škvírami a shazovali pekelné kostky. Letos se sešla velká pekelná rodinka, takže dvě disciplíny jsme museli plnit na chodbách, ale ani to nám neubralo na radosti a pohodě. Všude se nesl pekelný smích a trénink jsme si všichni moc užili. Na závěr od svých Luciferek dostali pekelný dárek v podobě nových klubových mikin. Tak ať nám to dále tak skvěle atletí.

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/10788829

3. PROJEKT ATLETIKA HRAVĚ PRO CELOU RODINU 15.1.2024

Dnes jsme se konečně dočkali. Letos se nám do projektu Atletika hravě pro celou rodinu přihlásilo 27 rodin. Trošku jsme měli obavy, zda to zvládneme, zda nám bude stačit naše malá tělocvična, zda jsme nepřecenili síly v množství účastníků. Ale skvělá atmosféra, spousta legrace a zábavy, neuvěřitelné zapojení rodičů nás přesvědčilo, že není z čeho mít strach. Pro dnešní první trénink jsme zvolili hry s padákem, štafety a obruče. Vše začalo úžasnou honičkou psích spřežení, po společné dvojičkové rozcvičce jsme se pořádně zamotali pod padáky, nechyběl ani lov žraloků. Pak už přišly na řadu tradiční štafetky a po nich štafetové hrátky s obručemi. Na závěr jsme vyzkoušeli na zklidnění společné proplétání obručemi. Čas uplynul jako voda a my máme první trénink úspěšně za sebou. Už teď se těšíme na další v březnu snad už venku. Děkujeme všem za úžasné odpoledne.

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/10961669

4. PROJEKT ATLETIKA HRAVĚ 4.4.2024 - 2.TRÉNINK

Ve čtvrtek 4.4. 2024 se uskutečnil už 2.trénink s rodiči. Tentokrát nám už přálo počasí, a tak jsme mohli vyrazit na atletický ovál. Pro změnu zase některé sklátily bacily, tak ani tentokrát jsme nebyli v plné počtu. Ale nic to neubralo na našem tréninku. Po minulém hravém zápolení jsme dnešní trénink zaměřili na trénování disciplín a naši malí atleti se stali trenéry svých rodičů. Trénovali jsme nejen štafety, ale také hody a skoky. Malí atleti si moc užívali, že mohli učit své rodiče a že je mohli "poučovat". Rodiče je zase na oplátku vyzvali k závodu ve štafetách, aby jim ukázali, co se naučili. Bylo to krásné odpoledne plné radosti, smíchu a povzbuzování. Všichni jsme si to moc užili a už teď se těšíme na třetí trénink v květnu. 

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/11280523

5. ATLETIKA S RODIČI 6.5.2024  - 3.TRÉNINK

Naše rosnička se činila a zajistila nám na třetí trénink, který se konal v Polešovicích 6.května 2024,  luxusní počasí. Tak se dvacet čtyři rodin mohlo pustit do závodních disciplín. Pro prokrvení svalů (prohřátí za nás zvládlo sluníčko) jsme zvolili hru Atomy., poté krátká protahovací rozcvička a šlo se na biatlon, kde jsme se pořádně proběhli díky trestným kolům za špatný hod. A hurá na závodní disciplíny  - učili jsme se házet na přesnost, zkoušeli slalomový běh a hopsali pětiskok. Byla to zábava, děti učily své rodiče, jak mají správně skákat a házet., slalom jsme oživili různými způsoby běhu a soutěží děti versus rodiče. Bylo to krásné slunečné odpoledne plné zábavy, legrace a smíchu. Rodiče přišli s návrhem společné atletiky pro rodiče s dětmi. Tak máme zase o čem přemýšlet. 

6.ZÁVODY ATLETICKÝCH PŘÍPRAVEK POLEŠOVICE - JALUBÍ 10.6.2024
Dnešní deštivé závody mezi přípravkami Polešovice a Jalubí byly velmi náročné. Trošku jsme museli improvizovat, ale ani to neubralo na napínavosti a bojovnosti. Gratulujeme všem medailistům, ale pochvalu zaslouží všichni, kteří i v drsných podmínkách bojovali jako lvi a nevzdali se. Děkujeme i rodičům, kteří přišli podpořit své ratolesti a pomáhali nám a asistovali.

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/11588799

Soubory