Baldovec - 2.den
🏰 Pozdrav z druhého dne: Od Pevnosti Boyard až po lesní království! 🌲 Milí rodiče, hlásíme se vám z našeho druhého dne na výletě a musíme…

ŠKOLA ČAR A KOUZEL V POLEŠOVICÍCH
ČERVEN
1. 6. Projektový den Afrika
8.6. Vida Brno
17. 6. Spaní ve stanech na školní zahradě
19. 6. Kunovské léto (4. -5. vyučovací hodina)
22. -26. 6. Uklízíme a dovádíme :))
__________________________________________
AKTUALITY
SPANÍ VE STANECH, JUPÍÍÍÍÍ
Milí rodiče, srdečně Vás s dětmi zveme na rozlučkové opékání na školní zahradě - ve středu 17.6. 2026 od 17:00 hod. Po začátku si dáme společně nějaké nenáročné hry (nebojte, nic hrozného :D), a pak bychom rozdělali oheň, kde by si každý opekl to, co má rád. :) Máte-li doma někdo kytaru a nebojíte se ji použít, klidně ji vezměte s sebou. :) Kolem osmé hodiny bychom se s Vámi rozloučili a my bychom s dětmi pokračovali v našem posledním společném večeru. :) Ráno si dáme hromadnou snídani , proto prosím, aby každý donesl něco málo na stůl. Od druhé vyučovací hodiny budou děti pokračovat ve výuce. Teda pokud to půjde. :D Stany by neměly být problém, s sebou tedy hlavně karimatku a spacák. Děkuju za pozornost.
Těšíme se na Vás!
Dorazily fotky!! Můžete posílat penízky. Malá fotka 15 Kč, velká 30 Kč.
Vážení rodiče, dovoluji si Vás pozvat na naše společné, pravděpodobně poslední, třídní schůzky, a to 28.4. v 16:30 ve třídě 4.B. Budu se na Vás těšit!
Ve čtvrtek 23.4. proběhne Den Země. Sraz v 7:35 v amfiteátru školního hřiště. S sebou sportovní oblečení, svačinu, pití a dobrou náladu. :)
Ve čtvrtek 9.4. proběhne v Kině v Polešovicích výchovný koncert. Zabere nám 2. a 3. vyučovací hodinu. Všechny ostatní hodiny se budeme učit dle rozvrhu.
VELIKONOČNÍ PRÁZDNINYYY - Užijte si volno :))
Jelikož máme letos ZOH, v týdnu 16.-20.2. si každý den připomeneme jednu barvu olympijských kruhů a jejich kontinent. Konkrétně PO - modrá, ÚT - černá, ST - červená, ČT - žlutá, PÁ - zelená
I v druhém pololetí se budeme věnovat přečteným knihám. Připomínám, že za školní rok jich má každý žák přečíst 5. Také pokračujeme v prezentování přečtených knih. Termíny vašich dětí jsou vepsány stejně jako minulé pololetí dole ve zvláštním okýnku - Povídám o přečtené knize.
2. POLOLETÍ
Ve čtvrtek 29.1. děti dostanou výpis vysvědčení. První 2 vyučovací hodiny proběhnou obvykle, 3. a 4. bude třídnická. Odchod na oběd v 11:35.
V pondělí 26.1. budeme mít první dvě vyučovací hodiny preventivní program Zdravá 5. https://www.zdrava5.cz/. Následuje běžná výuka 3.-MA, 4.- AJ, a poslední hodinu recitujeme. :)
Dne 26.1. si uděláme třídní kolo recitační soutěže. Prosím, vyberte báseň, aby měla alespoň 4 sloky. Prosím vždy o kopii textu. Děkuji, těším se!
Od pondělí 5. 1. 2026 u nás nově působí asistentka pedagoga. Jak už název napovídá, je k dispozici všem vyučujícím, kteří v naší třídě učí. Její podpora bude směřovat ke všem dětem podle momentálních potřeb a domluvených postupů.
Milí rodiče,
chtěla bych Vám moc poděkovat za všechny krásné a milé dárečky, které jste mi prostřednictvím dětí dali na naší vánoční besídce. Udělaly mi obrovskou radost.
Přeji Vám i Vašim rodinám pohodové a klidné zimní prázdniny, krásné sváteční chvíle plné radosti. Do nového roku - především pevné zdraví, spokojenost a mnoho hezkých společných okamžiků.
Ještě jednou děkuji a přeji vše dobré 💛
Když už nikde, tak alespoň na fotce posílám trochu sněhu :) Hezké prázdniny!!

V pátek 19.12. si uděláme třídní vánoční besídku. Děti mohou vzít trošku domácího cukroví, lodičku ze skořápky, oblíbenou deskovou hru, hrníček s čajem a hlavně - dárek pro kamaráda. Zazpíváme si koledy a uděláme si spolu krásné a pohodové dopoledne.
Ve čtvrtek 18.12. máme ve škole akci Obleč se do Vánoc, tzn. že si na sebe děti můžou vzít cokoli, co připomíná Vánoce. :)
V pátek 12.12. pojedeme s dětmi do divadla. První hodina zůstává AJ, ale v jejích průběhu budeme odcházet. Návrat kolem jedné hodiny. Podrobnější info brzy v bakalářích.
Učebnice ČJ naskenována zvlášť v okýnku.
TABULKA S VOLNÝMI TERMÍNY NA TRIPARTITU NÍŽE V SAMOSTATNÉM OKÝNKU.
31.10. Beat box- výchovný koncert - 2.vyuč.hod., dále pokračujeme dle rozvrhu
Věřím, že podzimní prázdniny si užíváte plnými doušky, mám ale prosbu. Ve čtvrtek, tj. 30.10., budeme celý den spolu, a tak trochu využijeme čas k pořádnému procvičení mozkových závitů, proto prosím s sebou: český jazyk mluvnici, čtení, matematiku i geometrii. Děkuji!
Ještě jednou moc děkujeme za Vaši návštěvu při Slavnostech podzimu. A jak jeden žáček řekl: “Paní učitelka celou dobo nic nedělala, všechno jsme dělali my :D” - a je to pravda, děti se opravdu zapojily do práce se vší vervou, makali o 106, a dle ohlasů byl výsledek vynikající. :) Každopádně teď v pátek nás čeká Strašidelné dopoledne. Prosím, aby si děti přinesly masky, pokud chtějí; dále pak dýni (případně dám já); následně psací potřeby a fix, ať si můžou předkreslit tvar obličeje dýně; lžíci na vydlabávání a nakonec bezpečně uložený nožík, pokud dětem věříte. Kdybyste jim alespoň trochu předřezali poklop dýně, či naznačili oči, budu ráda, ať to všechno za dopoledne stihneme. Děkuji za spolupráci! <3
Rozpis dobrovolníčků do stánku na Slavnosti podzimu
| 14:30-15:00 | Edi, Míša, Mary K. |
| 15:00-15:30 | Kuba K., Tobi, Mary D. |
| 15:30-16:00 | Rózi, Adélka |
| 16:00-16:30 | Kiri, Honzi |
| 16:30-17:00 | Kuba Ť., Jáša, Kuba G. |
| 17:00-17:30 | Mary K., Míša, Rózi, Tobi |
| 17:30-18:00 | dle situace :) |
Milí rodiče, tak jsme konečně stanovili termín Slavností podzimu, snad nám do nich už počasí nehodí vidle. Budou tedy v pondělí 20. 10. Prosím ty, kteří ještě neposlali jablíčko, případně hrušku, aby je zaslali. Těm, kteří tak učinili, moc děkuju - s sebou na pondělní dopoledne ŠKRABKU na jablíčka. Zároveň ve stejném týdnu - pátek 24. 10. proběhne naše Strašidelné dopoledne. Kostýmy vítány. Také si vydlabeme dýně. Pokud máte možnost přinést, budu ráda. Věřím, že společnými silami jich budeme mít dostatek, případně uděláme i skupinky. Já už jsem jich pár sehnala. :) Děkuji za Vaši spolupráci a těším se na setkání při Slavnostech podzimu.
Vážení rodiče, protože v době Halloweenu jedu na školení, domluvili jsme se s dětmi, že si uděláme strašidelné dopoledne o týden dříve. Již 24.10. Budu se těšit! (Zjišťuju po dětech, zda máte možnost sehnat dýně, jsem zvědavá, s čím přijdou. )
Tak už máme první změny s výletem. Prosím, poznačte si nový termín: 18.5.-20.5.2026 Snad už to tak zůstane. Děkujeme za pochopení.
Vážení rodiče, srdečně Vás zvu 23. 9. 2025 v 16:30 na třídní schůzky.
V pondělí 8.9. děti dostaly domů papír s nabídkou zájmových kroužků, prosím, mrkněte na to a pošlete zpět. Děkuju.
Report prvního školního týdne.
1) Nejpozději do třídních schůzek vybírám 1000Kč.
2) Jako vloni, každá chybička v diktátu si zaslouží opravu a zdůvodnění, dětí ví.
3) Každý má za úkol přečíst během školního roku 5 knih/komiksů. Přečtené publikace si budeme značit do našeho třídního stromu. Zároveň každý týden bude mít 1 žák v pondělí 5.hodinu referát o přečtené knize. Pořadí dáme s dětmi během týdne 8.9.- 12.9. dohromady.
4) 15.9. jedeme na dopravní hřiště, více info později - s sebou hlavně přilbu a přezůvky
4) Blíží se slavnosti podzimu, prosím, aby každý žák donesl alespoň 2 sklenice i s víčkem od jogurtů jako vloni, později i 2 jablíčka a hrušky. Na ovoce je ale nyní ještě brzy, skleničky už můžete posílat, schraňovat. :)
V úterý 2.9. si uděláme Adaptační den. S sebou sportovní oblečení, svačinu, pití. Končíme po 4. vyučovací hodině.
V pondělí 1.9. se sejdeme v 7:50 v amfiteátru školního hřiště, po oficiálním zahájení se přesuneme do tříd. Předpokládaný konec nejpozději v 9:15.
TAK HURÁ NA TO, ZAČÍNÁME!!!!!
PROSÍM O POŘÍZENÍ VOLNOČASOVÉ AKTIVITY DO LAVICE, JEJÍMŽ ZÁKLADEM BUDE ČTENÍ, TEDY KNIHA ČI ČASOPIS (např. Čtyřlístek)
Vyúčtování 3.třída - zbylo celkem 97Kč + 3 468Kč (z výletu) = 3 565Kč, zároveň jsem nyní přebrala i příspěvek ze SRPŠ, takže částka se ve fondu mění - 400Kč na žáka, co byl na výletě. Ti, kteří nebyli, dořešíme, nebojte.
První týden v září také zašlu zpět peníze žákům, kteří se nezúčastnili některých akcí. Budete mít později mail v bakalářích. :) Nicméně už nakupuju pomůcky a PS, i sešity do výuky. Čítanka 105 Kč, ČJ - 2díly 190 Kč, MA - 80 Kč.
Už jste zaslali pohledy do školy? Některé už na nás čekají a já se moc těším, až si je spolu prohlédneme!
KRÁSNÉ LÉTO!!
🏰 Pozdrav z druhého dne: Od Pevnosti Boyard až po lesní království! 🌲 Milí rodiče, hlásíme se vám z našeho druhého dne na výletě a musíme…
Den 1: Přežili jsme cestu a dobyli Baldovec! 🌲🎒 Vážení rodiče, máme pro vás skvělou zprávu: hlášení z prvního dne expedice Baldovec je tady…
Jak již bylo dříve avizováno, letos mají děti za úkol přečíst alespoň 5 knih nebo komiksů. Inspirovat se můžou třeba v čítance. Zároveň nám…
16. prosince k nám zavítali do školy odborníci na hlubotisk pan Ondřej Bezděk a paní Radka Bartošíková z Uherského Brodu, kteří vysvětlili…
V případě, že jste nemocní a je potřeba k úkolům v PS UČEBNICE, můžete si ji najít zde.:)
čas PO ÚT ST ČT; 13:00-13:20 x x x OB; 13:20-13:40 x x x JC; 13:40-14:00 x x; 14:00-14:20 MD x; 14:20-14:40 KN x JK; 14:40-15:00 JŤ x AD x;…
Pomůcky do 4. třídy Do výuky: 2 pera, 2x tužka č.2, měkká guma, strouhátko, pastelky – prosím, vše ostrouhané a „normální velikosti“ ke…
Příprava na vyučování 3.třída: Český jazyk: jazyková příprava čtení dumy-čj flinstounovi cviceni matematika, podstatná jména, slovesa…
Každou středu od 1O. 9. 2025 v 7:00 - 7:30hod, zezadu školní budovy
ROZVRH HODIN platný od 1.9.2025 (ještě mohou nastat změny) 1 2 3 4 5 6 7; pondělí ČJ UK MA AJ ČJ Náboženství; úterý PoZ MA VOL VOL SKN;…
KONEC 3.B V posledním týdnu našeho školního roku budeme mít vždy pouze 4 vyučovací hodiny. V 11:30 odchod na oběd. V den vysvědčení bude…