Halloween

V pátek 1. 11. jsme si na 1. stupni  připomněli anglosaský svátek Halloween. Velké díky patří rodičům dětí, kteří se podíleli na přípravě masek, zajištění dobrot i za to, že přiložili ruku k dílu s dýněmi. Stejně tak třídním učitelkám a patronům prvňáčků, kteří dětem nachystali pestré a hravé dopoledne s halloweenskou tématikou.

Samozřejmostí bylo tradiční vyřezávání dýní, které zdobí a v noci osvětlují kruhový záhon před školou. Ve třídách se plnily strašidelné úkoly, vyráběly se kočky pro čarodějnice, papírové hrady, halloweenské zápichy do květináče, šplhající duši, pekly se sladké dobrůtky, tančilo se a hodovalo.

Masky byly milé i hrozivé. Z říše fantazie, ale i naprosto reálné. Některé naháněly hrůzu. Všechny ale byly s pečlivostí připravené. I díky nim jsme prožili neobyčejný den ve škole.
Tečkou halloweenského dne bylo společné setkání všech aktérů, včetně rodičů, a zapálení svíček při podvečerním rozsvěcování dýní.

2. 11. 2019 Zobrazit méně