Obrázkové čtení a psaní- meziročníkový projekt 2. třídy a 4.B

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 navázaly děti ze druhé a 4.B třídy na své dva meziročníkové projektové dny z minulého školního roku. V tom prvním předčítali tehdy ještě třeťáci prvňáčkům pohádky. Ti k nim nakreslili obrázky, třeťáci přidali přebal knihy a vznikla moc hezká leporela. Druhým počinem bylo vytvoření čtení s obrázky pro malé čtenáře, aby tentokrát mohli předčítat zase oni.

Tak se také stalo při letošním prvním setkání. Nyní již druháčci se s vervou pustili do čtení a zvládli to opravdu skvěle. Den pak pokračoval v obrázkovém duchu, tentokrát však děti dostaly za úkol ztvárnit barvami symbolizujícími naši republiku písmena „sametového“ hesla. Blížící se třicáté výročí Sametové revoluce totiž určilo následný program.

Děti se dozvěděly informace o tomto výročí, krátký film jim pak přiblížil dobu, ve které se toho tolik událo. A pak se již smíšené skupiny pustily do práce. Každá si dala moc záležet. Vznikla hezká dílka, která již na počest tohoto výročí zdobí naši školu.

Další meziročníkový den se opět vydařil, přinesl mnoho nových zajímavých informací, ale i zábavy. Jeho nejdůležitějším přínosem je však především získání společných zážitků a upevnění kamarádských vztahů mezi dětmi obou tříd.

Pavla Kubišová, Zuzana Nedorostková

2. 11. 2019 Zobrazit méně