Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče budoucích prvňáků,

zápis do první třídy proběhne v letošním roce bez přítomnosti dětí. Abychom celý proces co nejvíce zjednodušili, připravili jsme pro vás možnost podávat žádost o přijetí online. Podávání žádostí online je zpřístupněno od 1.4.2020 do 24.4.2020. Vlastní zápis bude probíhat ve dnech 27. - 29. 4. 2020.

Jak to funguje?

Po kliknutí na banner pod textem budete přesměrováni na elektronickou přihlášku, kterou vyplníte a online odešlete k nám do školy. Stejně odešlete i případnou žádost o odklad.  V rámci online podání si zarezervujete přesný čas zápisu.

Podání přihlášky online

Následně může nastat několik situací, které záleží situaci každého dítěte:

a) Dítě nastoupí do školy v řádném termínu.

Do školy je třeba doručit pouze podepsanou žádost a kopii rodného listu. Nejjednodušší bude navštívit školu v rezervovaném termínu a žádost podepsat na místě. Pokud nechcete chodit do školy, žádost je možno také vytisknout, podepsat a doručit do školy osobně nebo poštou. Žádost je možno doručit také se zaručeným elektronickým podpisem do datové schránky školy nebo na emailovou adresu zspolesovice@zspolesovice.cz.

b) Zákonní zástupci budou žádat o odklad zahájení povinné školní docházky

Do školy je třeba dodat podepsanou žádost o přijetí a žádost o odklad včetně povinných příloh. Podejte žádosti online a dostavte se, prosím, do školy v rezervovaném termínu. Vzhledem k mimořádné situaci se předpokládá, že v zákonném termínu nebude mít většina rodičů k dispozici vyjádření školského poradenského zařízení. V průběhu zápisu dohodneme další postup.

c) Dítě má vydané rozhodnutí o odkladu z loňského roku.

V tomto případě platí rozhodnutí o přijetí z roku 2019. Žádáme rodiče, aby vyplněním online přihlášky dali najevo, že zájem dát dítě do naší školy stále trvá. Do školy není třeba vůbec chodit.

Informace o průběhu zápisu 2020 ke stažení

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

V případě jakýchkoli dotazů neváhejte a obraťte se na nás.

Mgr. Radim Pikner, ředitel

zspolesovice@zspolesovice.cz

Erasmus - Finsko

Finsko - Heinola

1.den

Dlouho očekávaná cesta do Finska právě začala. Od školy jsme vyrazili na letiště do Vídně v časných hodinách. Po pohodovém letu proběhlo přistání v Helsinkách, odkud následovala jízda do Heinoly, vzdálené 130 km. Zde nás již čekali naši finští hostitelé. Byli jsme  plni očekávání a malinko se báli, jak to zvládneme. První večer se nesl ve vzájemném poznávání a lámání jazykových bariér.

2. den

Ráno jsme se všichni zúčastnili slavnostního zahájení projektu S.H.A.P.E ve zdejší škole. Po krátkém kulturním vystoupení přišly na řadu pohybové aktivity na čerstvém severském vzduchu. Povinným módním doplňkem se stala čepice, šála a rukavice. Následovala prezentace o Finsku. A hurá na oběd do školní jídelny. Dnes byl vegetariánský den a čekaly nás zeleninové tyčinky s bramborem a salátem. Odpoledne jsme opět strávili v přírodě, kde jsme se zapojili do outdoorových poznávacích  her kolem krásných jezer. Ty byly zakončeny opékáním špekáčků. Přestože jsme pořádně vymrzli, krásná příroda v nás zanechala krásné pocity, na které budeme určitě dlouho vzpomínat.

3. den

Dnes jsme se probudili do deštivého dne. Dopoledne nás čekala prohlídka knihovny, kde proběhla interaktivní zábavná hra. Potkali jsme se zde i s českým maskotem - krtečkem. Následoval přesun do centra prevence. Tady nás opět čekaly zábavné aktivity, ve kterých se uplatnila nejen komunikace v angličtině, ale hlavně dobrá spolupráce. Odpoledne se neslo v duchu basketbalu. Přesunuli jsme se do místní sportovní haly YMCA,  tady se nás ujali trenéři sportovního oddílu a dali nám pěkně do těla. Zbytek dne trávíme v hostitelských rodinách. Někteří tak již navštívili plavecký bazén, zimní stadion, jiní se pustili do prvního shoppingu...ale všichni každý večerní čas tráví tradiční finskou kulturou - saunováním.

4.den

Dnešní den jsme hned ráno oslavili s přáteli z Litvy jejich národní státní svátek. Zazněly písně a skladby jejich skladatelů a ochutnali jsme i národní sladkost. Pak nastal dlouho očekávaný výlet do Lahti, což je známé sportovní středisko zimních sportů. Přestože i ve Finsku není sníh, viděli jsme obrovské skokanské můstky a běžkařkou dráhu. V muzeu jsme si virtuálně zaskákali na lyžích a zastříleli na biatlonové střelnici. Po vydatném obědě, kdy jsme ochutnali i sobí maso, nastalo to právě dobrodružství v jumping parku. Tam se všichni pořádně unavili. Ještě nás čekala návštěva obchodního centra a pak hurá zpátky do rodin.

5. den

Dnešní dopoledne naši přátelé připravili preventivní program na dvanácti  stanovištích. Vyzkoušeli jsme si masáž srdce, první pomoc při zlomenině či krvácející ráně. Tělo jsme protáhli při hře curling, která nás moc bavila. Po obědě nás čekala příjemná relaxace s masáží a výtvarná dílna. Skvělá zábava byla zakončena taneční hodinou. Večer nás čeká ještě poslední společná  party s hostitelskými rodinami. Nějak rychle to všechno uteklo. Zítra se půjdeme podívat do vyučovacích hodin, poté rozdávání certifikátů, těžké loučení a dlouhá cesta domů.

6. den

Naše poslední ráno ve Finsku nás překvapilo mírným  sněhovým popraškem. Dopoledne jsme nahlédli do finského vyučování a nastalo předávání certifikátů. Po obědě pak smutné loučení s našimi přáteli. S mírnými obavami,  co nás kvůli vyhlášené nouzové situaci doma asi čeká, jsme jeli na letiště do Helsinek. Po příletu do Vídně nás vyzvedli rodiče, kteří nás odvezli domů. Celý pobyt ve Finsku rychle utekl, krásné vzpomínky nám ale zůstanou.

10. 3. 2020 Zobrazit méně