Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče budoucích prvňáků,

zápis do první třídy proběhne v letošním roce bez přítomnosti dětí. Abychom celý proces co nejvíce zjednodušili, připravili jsme pro vás možnost podávat žádost o přijetí online. Podávání žádostí online je zpřístupněno od 1.4.2020 do 24.4.2020. Vlastní zápis bude probíhat ve dnech 27. - 29. 4. 2020.

Jak to funguje?

Po kliknutí na banner pod textem budete přesměrováni na elektronickou přihlášku, kterou vyplníte a online odešlete k nám do školy. Stejně odešlete i případnou žádost o odklad.  V rámci online podání si zarezervujete přesný čas zápisu.

Podání přihlášky online

Následně může nastat několik situací, které záleží situaci každého dítěte:

a) Dítě nastoupí do školy v řádném termínu.

Do školy je třeba doručit pouze podepsanou žádost a kopii rodného listu. Nejjednodušší bude navštívit školu v rezervovaném termínu a žádost podepsat na místě. Pokud nechcete chodit do školy, žádost je možno také vytisknout, podepsat a doručit do školy osobně nebo poštou. Žádost je možno doručit také se zaručeným elektronickým podpisem do datové schránky školy nebo na emailovou adresu zspolesovice@zspolesovice.cz.

b) Zákonní zástupci budou žádat o odklad zahájení povinné školní docházky

Do školy je třeba dodat podepsanou žádost o přijetí a žádost o odklad včetně povinných příloh. Podejte žádosti online a dostavte se, prosím, do školy v rezervovaném termínu. Vzhledem k mimořádné situaci se předpokládá, že v zákonném termínu nebude mít většina rodičů k dispozici vyjádření školského poradenského zařízení. V průběhu zápisu dohodneme další postup.

c) Dítě má vydané rozhodnutí o odkladu z loňského roku.

V tomto případě platí rozhodnutí o přijetí z roku 2019. Žádáme rodiče, aby vyplněním online přihlášky dali najevo, že zájem dát dítě do naší školy stále trvá. Do školy není třeba vůbec chodit.

Informace o průběhu zápisu 2020 ke stažení

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

V případě jakýchkoli dotazů neváhejte a obraťte se na nás.

Mgr. Radim Pikner, ředitel

zspolesovice@zspolesovice.cz

Podpora domácího vzdělávání

Milí žáci, vážení rodiče,

od dnešního dne se rozběhlo zadávání úkolů pro všechny žáky naší školy. Sledujte průběžně stránky své třídy, kam učitelé vkládají podklady pro jednotlivé předměty. V případě jakýchkoli problémů se obracejte e-mailem na jednotlivé vyučující. Prosíme, abyste nevolali na soukromá čísla ve večerních hodinách. Společně uděláme všechno pro to, abychom zajistili vzdělávání i v časech nouze.

V případě problému s přístupem do systému Bakaláři se obraťe e-mailem na pana učitele Loskota. (pavel.loskot(zavinac)zspolesovice.cz.

Radim Pikner, ředitel

16. 3. 2020 Zobrazit méně