Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče budoucích prvňáků,

zápis do první třídy proběhne v letošním roce bez přítomnosti dětí. Abychom celý proces co nejvíce zjednodušili, připravili jsme pro vás možnost podávat žádost o přijetí online. Podávání žádostí online je zpřístupněno od 1.4.2020 do 24.4.2020. Vlastní zápis bude probíhat ve dnech 27. - 29. 4. 2020.

Jak to funguje?

Po kliknutí na banner pod textem budete přesměrováni na elektronickou přihlášku, kterou vyplníte a online odešlete k nám do školy. Stejně odešlete i případnou žádost o odklad.  V rámci online podání si zarezervujete přesný čas zápisu.

Podání přihlášky online

Následně může nastat několik situací, které záleží situaci každého dítěte:

a) Dítě nastoupí do školy v řádném termínu.

Do školy je třeba doručit pouze podepsanou žádost a kopii rodného listu. Nejjednodušší bude navštívit školu v rezervovaném termínu a žádost podepsat na místě. Pokud nechcete chodit do školy, žádost je možno také vytisknout, podepsat a doručit do školy osobně nebo poštou. Žádost je možno doručit také se zaručeným elektronickým podpisem do datové schránky školy nebo na emailovou adresu zspolesovice@zspolesovice.cz.

b) Zákonní zástupci budou žádat o odklad zahájení povinné školní docházky

Do školy je třeba dodat podepsanou žádost o přijetí a žádost o odklad včetně povinných příloh. Podejte žádosti online a dostavte se, prosím, do školy v rezervovaném termínu. Vzhledem k mimořádné situaci se předpokládá, že v zákonném termínu nebude mít většina rodičů k dispozici vyjádření školského poradenského zařízení. V průběhu zápisu dohodneme další postup.

c) Dítě má vydané rozhodnutí o odkladu z loňského roku.

V tomto případě platí rozhodnutí o přijetí z roku 2019. Žádáme rodiče, aby vyplněním online přihlášky dali najevo, že zájem dát dítě do naší školy stále trvá. Do školy není třeba vůbec chodit.

Informace o průběhu zápisu 2020 ke stažení

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

V případě jakýchkoli dotazů neváhejte a obraťte se na nás.

Mgr. Radim Pikner, ředitel

zspolesovice@zspolesovice.cz

Organizace zápisu do první třídy v naší škole

Milí rodiče,

duben je měsíc, kdy tradičně probíhá zápis do první třídy. Letos se zápis týká dětí narozených od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014. V letošním roce bude z rozhodnutí MŠMT zápis probíhat jiným způsobem, než jsme byli dosud zvyklí.

Na webových stránkách školy bude v příštím týdnu zpřístupněn online rezervační systém, pomocí kterého budete moci vyplnit žádost o přijetí do naší školy a rezervovat si čas návštěvy školy pro vyzvednutí rozhodnutí o přijetí, případně pro doplnění příloh žádosti atd.

Bude to pro všechny novinka, ale věřím, že i v dnešní složité době se nám podaří splnit všechny náležitosti.

Sledujte naše stránky. Co nejdříve podáme bližší informace.

Radim Pikner, ředitel

24. 3. 2020 Zobrazit méně