Upozorňujeme všechny žáky i rodiče,

že od 27.5. do 1.6. se budou z důvodu uzavírky ulice Školní u naší školy otáčet autobusy.

Dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti.

Hodnocení žáků ve druhém pololetí

Milí žáci, vážení rodiče,

děkujeme vám za veškerou aktivitu, kterou v současnosti věnujete vzdělávání v domácích podmínkách. Děkujeme také za zpětnou vazbu a veškeré podněty, které nám sdělujete. Situace je pro všechny nová a nezvyklá. Ve škole se snažíme, aby vzdělávání pokračovalo v co možná nejvyšší míře, a aby žáci současnou krizí neutrpěli žádnou újmu na svém vzdělání.

Ministerstvo školství vydalo v minulých dnech vyhlášku, která upravuje způsob hodnocení žáků v tomto pololetí.

Konkrétní situace se poněkud liší v jednotlivých třídách, ale obecný postup hodnocení bude následující:

1) Stěžejní je hodnocení výsledků žáků v době, kdy probíhala povinná výuka tj. za měsíc únor.

2) Při hodnocení se bude přihlížet k práci v průběhu vzdělávání na dálku.

3) Při hodnocení se bude přihlížet také k výsledkům vzdělávání v průběhu prvního pololetí školního roku.

Vzhledem k pozitivnímu přístupu naprosté většiny žáků věřím, že i hodnocení na konci pololetí bude pozitivní. Současná krize nás všechny nutí hledat nový přístup ke vzdělávání a věřím, že na konci z ní vyjdeme posíleni a obohaceni o nové pohledy a přístupy.

Upozorňujeme tímto žáky a rodiče žáků II. stupně, kteří vůbec nespolupracují při vzdělávání na dálku, aniž by k tomu měli objektivní důvody, to znamená, že jsou aktivní na sociálních sítích, ale neplní žádné úkoly, že pokud se situace spolupráce nezlepší, nebudou na konci pololetí hodnoceni z některých předmětů.

Děkuji za pochopení a přeji všem hodně trpělivosti a dobrou náladu v této nelehké době

Radim Pikner, ředitel školy

29. 4. 2020 Zobrazit méně