Pozor, změna pravidel pro používání roušek

od 18. září!

V souladu s nařízením vlády jsou od pátku 18. 9. 2020  zpřísněny podmínky nošení roušek ve všech vnitřních prostorách budov v ČR.

Žáci druhého stupně musí mít roušku po celou dobu vyučování, tedy i v době, kdy jsou ve třídě a v lavicích.

Žáci prvního stupně nosí roušky ve společných prostorách, pro ně se tedy zatím nic nemění.

Bez roušky není možné vstoupit do budovy školy.

Děkujeme za pochopení

Informace o zřízení emailových účtů pro žáky

Vážení rodiče,

ačkoli právě začal školní rok v běžném režimu, je možné, že budeme nuceni ze dne na den přejít na distanční způsob výuky. Po zkušenostech z jara tohoto roku jsme se rozhodli, že v případě potřeby budeme pro zajištění vzdělávání na dálku využívat sadu nástrojů Google Classroom.

Využívání Google Classroom má několik zásadních výhod pro všechny zapojené uživatele:

- všechny potřebné aplikace běží na jakémkoli zařízení připojeném k internetu

- všechny soubory jsou přístupné odkudkoli a kdykoli díky cloudovému řešení

- není potřeba doma nic instalovat

Jak funguje Google Classroom? Informace pro zájemce zde.

Aby se do systému Google Classroom mohli zapojit všichni žáci naší školy, zřídili jsme jim účty v doméně naší školy. Všichni žáci mají přidělenu adresu ve formátu jmeno.prijmeni@zspolesovice.cz, diky které budou mít přístup ke všem nástrojům Google Classroom. Žákovské účty jsou zabezpečeny a dohlíženy správcem naší organizace.

V nejbližších dnech budeme žáky trénovat v přihlašování a používání těchto účtů.

Věříme, že přechod na distanční výuku nebude nutný, ale kdyby se tak stalo, chceme být připraveni.

Další informace o přístupu k žákovským účtům obdržíte od svých třídních učitelů na třídních schůzkách.

Radim Pikner

3. 9. 2020 Zobrazit méně