Vážení rodiče, milí žáci,

v důsledku opatření vlády České republiky je škola od

1. března 2021 uzavřena pro všechny žáky.

Pro všechny žáky pokračuje povinná distanční výuka.

Žáci mají nárok na odběr oběda ve školní jídelně. Kdo má zájem o odběr oběda, musí si oběd přihlásit. Objednané obědy se vydávají do vlastních nádob denně od 10:30 do 11:30.

Po dobu jarních prázdnin nemají žáci nárok na dotovaný oběd. Je možné si přihlásit oběd za plnou cenu 65,-Kč.

Škola nevydává potvrzení o uzavření školy pro potřeby ošetřovného.

Pokyn MŠMT pro provoz školy (176.3 kB)

Informace k ošetřovnému

Děkujeme za pochopení

Aktualizované rozvrhy synchronní výuky ke stažení

I. stupeň                           II. stupeň

Slovo na prázdniny

Milí žáci, vážení rodiče,

dnes jste obdrželi vysvědčení za první pololetí školního roku 2020/2021. Ačkoli jsme na podzim počítali s nějakými omezeními způsobenými opatřeními proti šíření koronaviru, skutečnost byla překvapivě špatná. Ve větším počtu se žáci podívali do školy pouze v září a v prosinci. Většinu času jsme společně strávili distančním vzděláváním.

Naprostá většina žáků se s podmínkami při distanční výuce vyrovnala skvěle. Sami si organizujete čas, zodpovědně plníte úkoly a bez potíží ovládáte nejrůznější technická zařízení. Vzali jste svůj život a své vzdělávání do svých rukou a staráte se o svůj rozvoj.

Mnoho žáků dokáže poradit spolužákům i učitelům. Řada žáků našla pro sebe konečně ten správný způsob učení. Jsou nyní spokojenější a podávají lepší výkony.

Bohužel se projevilo, že někteří žáci nemají doma ideální podmínky pro vzdělávání. Někde zlobí internet, někde vztahy s rodiči a sourozenci. Některé věci může pomoci řešit škola, někdy pomůže se více soustředit, či věnovat více času svým dětem.

Některé situace jsou však přes veškerou snahu téměř neřešitelné. Je zřejmé, že rodiče řeší spoustu jiných důležitých věcí spojených se situací v zaměstnání či podnikání, jedou na doraz ve zdravotnictví či sociálních službách a nemohou již dělat více. Při hodnocení k tomu bylo přihlédnuto.

Pro učitele je současný stav také velmi náročný. Musí se připravovat jinak. Nemohou využívat materiály a zkušenosti z minulých let. Musí jinak pracovat se žáky, jinak si rozvrhnout den a často se také postarat o své děti doma. Jsme v tom prostě spolu.

Proč to všechno píšu?

Ve škole nám záleží na tom, aby každý náš žák prospíval, zažíval úspěchy a byl šťastný. V dnešní době je pro nás obtížné poznat, jak na tom jste a co vás trápí. Doba je těžší, podmínky horší a pomoc je dál než obvykle. Je možné, že se učitelé rozčilují, že nepracujete podle představ a nestíháte všechny úkoly. Vy přitom možná máte svoje problémy, které vám prostě brání pracovat lépe. Je to normální. Také to znám.

Nebojte se tedy ozvat! Pokud bychom mohli být nápomocni při řešení některých problémů, napište nám. Napište  třídnímu učiteli, výchovné poradkyni, preventistce, mně, nebo komukoli z nás, ke kterému máte důvěru.

Někdy pomůže dodat si odvahu, udělat první krok, svěřit se někomu. Nemůžeme vyřešit všechno, ale třeba stačí malá změna a může mít velký účinek na váš život.

Bylo by krásné, kdyby každé dítě do 15 let mohlo trávit čas pouze vychutnáváním si přítomnosti a sněním o buducnosti. Bylo by krásné spřádat si plány, dávat si velké vznešené cíle a vzdělávat se pro jejich naplnění. Jenže...

Dnes jste dostali vysvědčení. Je ovlivněno situací, ve které žijeme. Věřím, že se nám podařilo spravedlivě ohodnotit vaši snahu v této zvláštní době. Věřím, že se brzy podaří virus porazit a vrátit se do škol. Věřím, že si z této doby necháme to dobré, co jsme se o sobě naučili, a že nakonec všichni vyjdeme z této zkoušky posíleni.

Děkuji všem za výkon v uplynulém pololetí. Je na čem stavět!

Per aspera ad astra!

Radim Pikner, ředitel