Vážení rodiče, milé děti,

škola se otevře v pondělí 12. 4.!!

• do školy půjdou děti z I. stupně
  • výuka bude probíhat rotačním způsobem - týden doma, týden ve škole
  • 12. 4. zahájí prezenční výuku třídy 1.A, 2.A, 4.A a 5.A
  • do školy je možné přijít od 7:15, testovat se bude ve třídách
  • po celou dobu pobytu ve škole musí mít žáci respirátor, nebo chirurgickou roušku.
  • žáci budou 2x týdně testováni na COVID 19 testem z okraje nosu
  • test je podmínkou účasti na výuce ve škole
  • test lze nahradit potvrzením o prodělání nemoci v posledních 90 dnech
  • školní družina poběží pro 1. - 3. ročník
  • strava bude přihlášena pro všechny žáky na prezenční výuce

V naší škole budeme používat testy značky Singclean. Jak probíhá test se můžete podívat zde.

Informace o ochraně osobních údajů při testování

Podrobná pravidla organizace výuky od 12. 4. ke stažení

Informace o provozu školních autobusů k 12.4.

Zápis do první třídy 2021

Vážení rodiče, milí žáci a předškoláci,

zápis do školy bohužel letos proběhne opět bez účasti dětí.

Žádosti o přijetí do školy můžete podávat od 1. 4. 2021 online prostřednictvím následujícího odkazu:

Kliknutím přejdete na formulář přihlášky

Vlastní zápis proběhne od 26. 4. do 28. 4. 2021

ve Vámi předem vybraných termínech.

Prosíme, dodržujte čas dohodnutého termínu pro zápis.

Rodiče dětí, které měly odklad, podávají žádost o přijetí jako potvrzení zájmu o nástup do naší školy.

S nástupem budeme počítat, není třeba chodit do školy.

Informace o organizaci zápisu pro školní rok 2021/2022 ke stažení

Desatero pro rodiče předškoláků

Slovo na prázdniny

Milí žáci, vážení rodiče,

dnes jste obdrželi vysvědčení za první pololetí školního roku 2020/2021. Ačkoli jsme na podzim počítali s nějakými omezeními způsobenými opatřeními proti šíření koronaviru, skutečnost byla překvapivě špatná. Ve větším počtu se žáci podívali do školy pouze v září a v prosinci. Většinu času jsme společně strávili distančním vzděláváním.

Naprostá většina žáků se s podmínkami při distanční výuce vyrovnala skvěle. Sami si organizujete čas, zodpovědně plníte úkoly a bez potíží ovládáte nejrůznější technická zařízení. Vzali jste svůj život a své vzdělávání do svých rukou a staráte se o svůj rozvoj.

Mnoho žáků dokáže poradit spolužákům i učitelům. Řada žáků našla pro sebe konečně ten správný způsob učení. Jsou nyní spokojenější a podávají lepší výkony.

Bohužel se projevilo, že někteří žáci nemají doma ideální podmínky pro vzdělávání. Někde zlobí internet, někde vztahy s rodiči a sourozenci. Některé věci může pomoci řešit škola, někdy pomůže se více soustředit, či věnovat více času svým dětem.

Některé situace jsou však přes veškerou snahu téměř neřešitelné. Je zřejmé, že rodiče řeší spoustu jiných důležitých věcí spojených se situací v zaměstnání či podnikání, jedou na doraz ve zdravotnictví či sociálních službách a nemohou již dělat více. Při hodnocení k tomu bylo přihlédnuto.

Pro učitele je současný stav také velmi náročný. Musí se připravovat jinak. Nemohou využívat materiály a zkušenosti z minulých let. Musí jinak pracovat se žáky, jinak si rozvrhnout den a často se také postarat o své děti doma. Jsme v tom prostě spolu.

Proč to všechno píšu?

Ve škole nám záleží na tom, aby každý náš žák prospíval, zažíval úspěchy a byl šťastný. V dnešní době je pro nás obtížné poznat, jak na tom jste a co vás trápí. Doba je těžší, podmínky horší a pomoc je dál než obvykle. Je možné, že se učitelé rozčilují, že nepracujete podle představ a nestíháte všechny úkoly. Vy přitom možná máte svoje problémy, které vám prostě brání pracovat lépe. Je to normální. Také to znám.

Nebojte se tedy ozvat! Pokud bychom mohli být nápomocni při řešení některých problémů, napište nám. Napište  třídnímu učiteli, výchovné poradkyni, preventistce, mně, nebo komukoli z nás, ke kterému máte důvěru.

Někdy pomůže dodat si odvahu, udělat první krok, svěřit se někomu. Nemůžeme vyřešit všechno, ale třeba stačí malá změna a může mít velký účinek na váš život.

Bylo by krásné, kdyby každé dítě do 15 let mohlo trávit čas pouze vychutnáváním si přítomnosti a sněním o buducnosti. Bylo by krásné spřádat si plány, dávat si velké vznešené cíle a vzdělávat se pro jejich naplnění. Jenže...

Dnes jste dostali vysvědčení. Je ovlivněno situací, ve které žijeme. Věřím, že se nám podařilo spravedlivě ohodnotit vaši snahu v této zvláštní době. Věřím, že se brzy podaří virus porazit a vrátit se do škol. Věřím, že si z této doby necháme to dobré, co jsme se o sobě naučili, a že nakonec všichni vyjdeme z této zkoušky posíleni.

Děkuji všem za výkon v uplynulém pololetí. Je na čem stavět!

Per aspera ad astra!

Radim Pikner, ředitel