Návštěvnost:

My ze ZŠ Polešovice přejeme všem klidné a pohodové prázdniny bez such, povodní, větrných smrští, autonehod a vážných úrazů.

Pomoc místo dárků!

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé školy,

v naší škole je hezkým zvykem darovat na konci školního roku učitelům kytičku či drobný dárek.

Letos jsme vás poprosili raději o příspěvek na obce postižené tornádem.

S radostí vám sdělujeme, že v naší sbírce se vybralo

57 787,-Kč

Za všechny příspěvky mnohokrát děkujeme!

Kytička

Pokud byste chtěli pomoci přímo, nabízíme několik odkazů na organizace zprostředkující pomoc.

Diecézní charita Brno

Český červený kříž

Nadace Via

Po tornádu na Hodonínsku

Informace k provozu školy od 15.6.

• Od 15. 6. 2021 nemusí mít žáci ani učitelé při výuce ve třídách ochranu dýchacích cest - roušky ani respirátory
  • ve společných prostorách se opatření nemění
  • testuje se každé pondělí až do konce školního roku
  • testování probíhá ve třídách
  • test je podmínkou účasti na výuce ve škole
  • test lze nahradit potvrzením o prodělání nemoci v posledních 90 dnech
  • vzhledem k pokračujícím omezením sledujte rozpis vydávání obědů v Šj
  • od 8.6. je povolena tělesná výchova v tělocvičně

Rozpis obědů od 24.5.             Rozpis obědů od 24. 5. II. stupeň po třídách

Informace o ochraně osobních údajů při testování

Informace k provozu škol od 15.6.

Statistika distanční výuky

Vážení rodiče, milí žáci,

tento školní rok se skoro celý odehrává v distanční podobě. Na podzim jsme se rozhodli pro využití nástrojů Google. Distanční výuka byla spuštěna 15.10. a od té doby je stále v provozu.

Pro představu přikládám několik grafů:

1. Statistika využití Google Meet

Google meet

V grafu je vidět start online výuky přes Google Meet na podzim, potom pokles před Vánoci a opětovný vzestup po Novém roce. Maximální využití vidíme v březnu, kdy se přes Google Meet učila úplně celá škola. Po 12. 4. dojde opět k mírnému poklesu.

Do distanční výuky je zapojeno 325 žáků a 30 učitelů. Zapojení je téměř stoprocentní.

2. Práce v Učebně Google

Učebna

V horním grafu je vidět počet aktivních kurzů. Naprostá většina kurzů naběhla do provozu ihned po uzavření školy. Většinu času se počet kurzů pohybuje mezi 160 a 170.

Dolní graf ukazuje počet nových příspěvků v Učebně po jednotlivých dnech. Čísla se velmi liší v průběhu týdne, ale obvyklý počet úkolů za jeden den je kolem 100. Maximum jsme zaznamenali 15.3. Za jeden den bylo vytvořeno 138 úkolů.

Ačkoli jsme si loni neuměli takovýto způsob výuky představit a naprostá většina z nás o nástrojích Google nikdy předtím neslyšela, je z výše uvedeného vidět, že žáci i učitelé odvádějí při distanční výuce velký kus práce.

Současná krizová situace už je hodně dlouhá a těžká pro všechny. Doufám, že se nám přesto přese všechno společně daří se naučit spoustu hezkých a důležitých věcí.

Děkuji všem

Radim Pikner