Vážení rodiče, milí žáci,

je pravděpodobné, že od 10.5. se do školy v rotačním systému vrátí žáci druhého stupně.

Vzhledem k vývoji epidemie ve Zlínském kraji však není jisté, zda k tomu opravdu dojde.

Pokud dojde k otevření školy pro druhý stupeň, nastoupí od 10. 5. žáci 6. a 8. ročníku, od 17. 5. potom žáci 7. a 9. ročníku.

Závazné informace zveřejníme na tomto místě hned, jakmile je budeme mít k dispozici.

Děkujeme za pochopení

Základní informace k otevření školy 12. 4.

• do školy půjdou děti z I. stupně
  • výuka bude probíhat rotačním způsobem - týden doma, týden ve škole
  • 12. 4. zahájí prezenční výuku třídy 1.A, 2.A, 4.A a 5.A
  • do školy je možné přijít od 7:15, testovat se bude ve třídách
  • po celou dobu pobytu ve škole musí mít žáci respirátor, nebo chirurgickou roušku.
  • žáci budou 2x týdně testováni na COVID 19 testem z okraje nosu
  • test je podmínkou účasti na výuce ve škole
  • test lze nahradit potvrzením o prodělání nemoci v posledních 90 dnech
  • školní družina poběží pro 1. - 3. ročník
  • strava bude přihlášena pro všechny žáky na prezenční výuce

V naší škole budeme používat testy značky Singclean. Jak probíhá test se můžete podívat zde.

Informace o ochraně osobních údajů při testování

Podrobná pravidla organizace výuky od 12. 4. ke stažení

Statistika distanční výuky

Vážení rodiče, milí žáci,

tento školní rok se skoro celý odehrává v distanční podobě. Na podzim jsme se rozhodli pro využití nástrojů Google. Distanční výuka byla spuštěna 15.10. a od té doby je stále v provozu.

Pro představu přikládám několik grafů:

1. Statistika využití Google Meet

Google meet

V grafu je vidět start online výuky přes Google Meet na podzim, potom pokles před Vánoci a opětovný vzestup po Novém roce. Maximální využití vidíme v březnu, kdy se přes Google Meet učila úplně celá škola. Po 12. 4. dojde opět k mírnému poklesu.

Do distanční výuky je zapojeno 325 žáků a 30 učitelů. Zapojení je téměř stoprocentní.

2. Práce v Učebně Google

Učebna

V horním grafu je vidět počet aktivních kurzů. Naprostá většina kurzů naběhla do provozu ihned po uzavření školy. Většinu času se počet kurzů pohybuje mezi 160 a 170.

Dolní graf ukazuje počet nových příspěvků v Učebně po jednotlivých dnech. Čísla se velmi liší v průběhu týdne, ale obvyklý počet úkolů za jeden den je kolem 100. Maximum jsme zaznamenali 15.3. Za jeden den bylo vytvořeno 138 úkolů.

Ačkoli jsme si loni neuměli takovýto způsob výuky představit a naprostá většina z nás o nástrojích Google nikdy předtím neslyšela, je z výše uvedeného vidět, že žáci i učitelé odvádějí při distanční výuce velký kus práce.

Současná krizová situace už je hodně dlouhá a těžká pro všechny. Doufám, že se nám přesto přese všechno společně daří se naučit spoustu hezkých a důležitých věcí.

Děkuji všem

Radim Pikner