Polsko bylo skvělé, škoda že Erasmus končí

      Ve dnech 9. – 13. května se uskutečnilo poslední setkání partnerských škol v rámci projektu Erasmus+. Naši školu reprezentovalo 11 žáků 9. tříd a 4 učitelky. Program se stejně jako v dubnu v Litvě týkal zejména zdravého životního stylu a vzdělávání. Žáci měli možnost vyzkoušet si teakwondo, zaskákat si na trampolínách, nebo poznat městečko Lazy (kde sídlí naše partnerská škola), když v namíchaných mezinárodních skupinkách chodili s mapou po městě a hledali vyznačené body. Všichni jsme navštívili Krakov a viděli jeho krásné historické památky včetně židovské čtvrti. Velmi se nám líbil hrad Ogrodzieniec, který určitě znají všichni fanoušci Zaklínače, a Ojcowský národní park se svými vápencovými skalami. Jedno dopoledne jsme všichni věnovali nahrávání evropské hymny, tedy Ódy na radost. Každá země zpívala ve svém rodném jazyce a všichni společně pak v angličtině. Výsledný videoklip je spolu s fotkami z celého týdne k vidění ve fotogalerii na stránkách školy.

     Projekt bohužel v srpnu končí. V průběhu tří let vzniklo mnoho přátelství a určitě budeme všichni na naše litevské, finské, švédské a polské přátele rádi vzpomínat. Doufáme, že se nám podaří vytvořit další projekt Erasmus a s některými z nich se i v budoucnu budeme setkávat.                                                                                                                                                                              Irena Bělohradová