Atletická olympiáda 1. stupně ZŠ

Ve středu 25. května se otevřel po dvouleté pauze stadion Dany Zátopkové v Uh. Hradišti, aby přivítal malé atlety na olympiádě určené pro 1. stupeň ZŠ. Naši sportovci se velmi těšili, protože pilně trénovali nejen v hodinách tělesné výchovy, ale hlavně i v atletickém oddíle Polešovjata.
Počasí nám ráno ukázalo, že dnešní medaile nebudou zadarmo. Po krátkém deštíku přišly na řadu jako první velmi oblíbené štafety. Pak probíhaly individuální závody ve sprintu 50m, skoku do dálky, hodu míčkem a vytrvalostním běhu na 600m.
Přestože naše největší opory odjely školu reprezentovat do nedalekých Otrokovic, kde se konalo krajské kolo v odznaku všestrannosti, podařilo se nám získat zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. Dále máme čtyři 4. místa a dvě 5. místa. Paráda.
Všichni sportovci zaslouží za své výkony obrovskou pochvalu, mnozí si dokonce polepšili i své osobní rekordy.

Výsledky: 

Skok daleký 
Menšík Radek, 1. místo (374 cm)
Nghiemová Thuong Vy - 3. místo (362 cm)
Bednařík Prokop - 6. (místo 395 cm)
Andrýsková Eliška - 7. místo (315 cm)

Hod míčkem
Pomšár Štěpán - 5. místo (25, 70m)
Měšťánková Sofie - 5. místo (24,40m)
Brázdil Matyáš - 7. místo (29 m)

Sprint 50m
Menšík Dominik - 4. místo (7:72)
Zatloukalová Denisa - 5. místo (8:90)
Berková Eliška - 8. místo (8:47)
Valenta Dominik - 8. místo (8:90)

Běh 600m
Holáň Lukáš - 2. místo (2:11,7)
Vítová Alžběta - 9. místo
Ryška Štěpán - 10. místo

Na naše sportovce pyšné Zuzana Nedorostková, Jana Hasoňová, Renata Šimková

Soubory