Slavnosti podzimu - informace o proběhlé akci

Po posunu termínu konání o týden konečně nadešel dlouho očekávaný den Slavností podzimu.
Od rána se na odpolední veřejnou akci připravovaly děti ve všech dílnách, a tak jste při toulkách školou mohli nasát vůni marmelád, pečených sušenek, křížal, štrúdlu, bublajícího kotlíkového guláše, dýňových vaflí a bramborových patentů, potěšit se pohledem na barevné zeleninové saláty, rukodělné výrobky od macramé listů přes podzimní svícínky, levandulové pytlíky, veselé makovice a slyšet halasný smích v dílnách improvizace, taneční melodie při mixování smoothie. 
Odpoledne bylo vše zmiňované možno zakoupit ve venkovním areálu, kde jste si navíc mohli pořídit drobné dárkové předměty, postát s šálkem kávy ochucené různými sirupy, vyzkoušet si “podojit” krávu, projít se galerií podzimních portrétů “našich pedagogů” a třeba i ochutnat právě vylisovanou šťávu z hroznů stejně jako úplně “miminkovský” burčák. A pokud byste si chtěli pustit draka, který k podzimu neodmyslitelně patří, tak i tuto kratochvíli jste si mohli dopřát.
A protože je v naší škole veřejnost vždy vítána, rodiče s radostí vídáme a počasí nám rovněž přálo, sešlo se v krásně nazdobeném areálu velké množství návštěvníků, kteří nakupovali, jedli, utráceli, za což jsme byli velmi rádi. Ptáte se proč? Neboť částka, kterou jsme prodejem výtvorů naší společné práce vydělali, bude opět využita na podporu dívky, kterou jako škola v rámci projektu Adopce na dálku v Guineji podporujeme již od roku 2008. Tehdy byla naše “Aiša” ještě úplně malinké děvčátko, zato nyní je z ní již skoro dospělá slečna. Nicméně jako škola jsme rádi, že ji i nadále můžeme díky vašim penězům pomoci poskytnout vzdělání. 

Díky akci jsme na konto obecně prospěšné společnosti Wontanara mohli odeslat částku 15 tisíc korun, které pokryjí vzdělávání Aiši na celý školní rok. Navíc se nám tím podařilo smazat dluh z nešťastného covidového roku 2020.

 Mnohokrát děkujeme.


Velký dík patří také našim žákům, kteří tento den strávili ve škole více hodin než obvykle. Jsou nám pomocníky, často partnery, se kterými je prima prožívat čas.
Takže…zase za rok…
Nebo už 8. prosince na Vánočních dílničkách. Co říkáte?

Fotogalerie