Den stromů - projektový den 1. stupně

Dne 19. 10. 2022 děti z prvního stupně prožily prosluněný Den stromů. Byly pro ně přichystané venkovní aktivity, při kterých se dozvěděly, co stromům škodí a naopak jak bychom měli stromy a celkově přírodu chránit. Zopakovaly si listnaté a jehličnaté stromy a jejich odlišnosti, poznávaly jejich jednotlivé části i plody, které mohou najít v přírodě. Poznávaly živočichy a také jedlé a jedovaté houby. Pro děti byly připraveny obří šišky, které v sobě ukrývaly různorodé úkoly. Děti si mohly nejen pohybově zaskotačit a pořádně se protáhnout, ale také se zahradou rozléhaly zvuky lesních zvířat a zpěv písní. Zbytek dne byl spojen s tvořením, na něž děti použily přírodniny, které si mohly samy vybrat v naší krásné zahradě, která skrývá nemalé přírodní poklady.

Fotogalerie