Workshopy na Střední škole ve Strážnici

Naši osmáci měli ve středu 16. listopadu možnost vyzkoušet si prakticky náplň některých oborů na SŠ ve Strážnici. Tam pro žáky připravili pestrý program. 

Děvčata čekalo zdobení tašek a kávových lžiček, výroba placek a voňavé soli. Všechny výrobky si mohly dívky odnést domů. Holky nejvíce ocenily výrobu vonné soli do koupele. Dokonce si vyzkoušely i řízení traktoru. 

Chlapci se zase vydali na cestu technických workshopů - vyzkoušeli si kovářskou dílnu, prošli se zrekonstruovanou halou plnou nejrůznějších strojů (od vrtaček až po moderní frézky), vyzkoušeli programování robotů, gravírování a 3D tisk, tvořili počítačovou hru a v neposlední řadě také zasedli za volant traktoru na cvičném okruhu pod dohledem zkušeného instruktora školní autoškoly. 

Bylo to moc příjemně strávené dopoledne. Věříme, že si žáci odnáší nejen výrobky, ale i inspiraci při volbě budoucího zaměření.

Fotogalerie zde