Exkurze Mesit, Thermacut

Díky projektu Technický jarmark jsme prostřednictvím České hospodářské komory pob. Uh. Hradiště mohli 3. listopadu 2022 navštívit provoz dvou významných firem v našem okrese: MESIT holding, a. s. a THERMACUT, The cutting company.

Firma Mesit se zabývá výrobou komunikačních zařízení pro vojenské účely, měřicích přístrojů pro letecký průmysl.

Žáci zde navštívili tyto provozy:
– servis elektronických zařízení a měřících přístrojů
-  Slévárna – výroba kovových dílů pro přístroje
-  Montáž elektronických součástek do desky plošných spojů pomocí robotů
- Výroba plastových dílů
- Dílny učiliště a odborné učebny, kde si vyzkoušeli programování jednoduchých robotů

Druhá z navštívených firem, Thermacut, se zaměřuje na výrobu technologií tepelného dělení materiálů, plazmové řezáky.
Žáci si prohlédli jednotlivé provozy firmy – od výroby jednotlivých dílů na CNC strojích, přes montážní robotické linky až po finální montáž zařízení.

Díky těmto projektům mohou naši nejstarší žáci nahlédnout pod pokličku profesního života a třeba sami nasměrovat kroky ke svému následnému vzdělání.