Im Herzen von Wien

DSC_9646

     Konečně! Nastal 9.prosinec - den, kdy jsme mohli po delší pauze vyrazit do vánočně vyzdobené Vídně. Žáci 7.-9. tříd si tak mohli vyzkoušet své znalosti němčiny v praxi a prohlédnout si dominanty rakouského hlavního města. V batohu nesměly chybět pláštěnky či deštníky, neboť předpověď počasí nebyla příznivá.

     Na začátku poznávacího zájezdu nás čekal Schönbrunn - letní sídlo Habsburků za Vídní. Obdivovali jsme zde i Neptunovu fontánu a promenádu Gloriette. Již zde jsme měli možnost nasát pohodovou atmosféru na vánočních trzích.

     Poté jsme se autobusem přesunuli do centra města, kde nás čekala pěší procházka kolem památníku Marie Terezie k hradu Hofburg a odtud ke svatoštěpánské katedrále, kde byla možnost si projít další trhy. Poslední zastávkou byl památník Alžběty Bavorské, zvané Sissi. Celý výlet jsme zakončili u radnice, kde se nachází největší a nejkrásnější trh - Wiener Christkindlmarkt. 

Posilněni Bratwurstem a punčem  a už i celkem zmáčení  jsme spěchali do vyhřátého autobusu.

     Děkujeme panu Kočímu za poutavý a mnohdy i vtipný výklad a budeme se opět těšit na další poznávací zájezd.

Učitelky německého jazyka 

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9247867