Volby aneb Celoškolní hlasování o způsobu využití financí ze sběru za minulý školní rok

V pátek 13. ledna se v naší škole uskutečnilo první kolo hlasování o způsobu, jak využít získané finance ze sběru papíru za minulý školní rok. Samotné návrhy zjišťovali ve svých třídách členové žákovského parlamentu na konci kalendářního roku 2022. Ze všech návrhů nakonec vzešlo devět finálních, o kterých v celoškolním hlasování mohlo v prvním kole rozhodovat všech 320 žáků naší školy. 

Do druhého kola voleb žáci poslali z prvního místa Adopci zvířete (58 hlasů) a z druhého Sumovaky (39 hlasů).

Volby proběhly záměrně souběžně s volbami prezidenta republiky, aby se žáci mohli vžít do dospělých, kteří v těchto dnech volí nového českého prezidenta. Byli tak vyhledáni a zapsáni v seznamu voličů, kde obdrželi volební lístek, který následně za plentou tajně označili a slavnostně hodili do připravené urny. Z prvního kola pak stejně jako při prezidentské volbě postoupily do „finále“ dva návrhy, které získaly nejvíce hlasů.

Trocha statistiky:

Volební účast: 223 žáků (70 procent)

1.      vítězný návrh: 58 hlasů (18 procent)

2.      vítězný návrh: 39 hlasů (12 procent)

Neplatné hlasy: 12 žáků (4 procenta)

 

Fotogalerie