Dopisování až na sever - 6. a 7. ročník

V dnešní době elektronické komunikace jsme se rozhodli oprášit psaní klasických ručně psaných dopisů. Jak má dopis vypadat, jsme se učili již dříve v nižších ročnících, nicméně teorie je jedna věc a praxe druhá, a tak jsme navázali dopisní přátelství se stejnými ročníky ze základní školy v Teplicích. Konkrétně se ZŠ s RVMPP Buzulucká.

Protože bychom s vyučujícími z Teplic chtěli zachovat formu komunikace pouze prostřednictvím dopisů, podmínky dopisování z obou stran byly následující:
- v dopise uvedu pouze křestní jméno, nikoliv příjmení
- v dopise se neobjeví žádná zmínka o tom, že bychom se mohli kontaktovat přes sociální sítě
- v dopise se neobjeví žádné nevhodné výrazy a záležitosti

Jelikož se jednalo o překvapení od našich češtinářek, o kterém nikdo z žáků nevěděl, s příchodem po Novém roce nás tak čekaly pozdní vánoční dárky v podobě dopisů ze severu Čech.

Nadšení bylo ohromné, všichni jsme si chtěli navzájem sdělit, s kým si budeme psát, a už jsme pomalu přemýšleli, jak odpovíme. Výsledkem naší práce, během které jsme se opravdu snažili, jsou opravdu hezké dopisy.

Dnes, v pátek 20. ledna, je odesíláme a už budeme netrpělivě vyhlížet, zda nám paní učitelky náhodou nenesou odpovědi od našich nových kamarádů.

Fotogalerie - 6.A, 6.B
                   - 7.A, 7.B