Dopravní soutěž školních družin

V úterý se v naší škole konala soutěž školních družin okrsku Buchlovice. Ze 7 školních družin se zúčastnily 4 školní družiny – ZŠ Buchlovice, ZŠ Polešovice, ZŠ Tupesy a ZŠ Nedakonice. Ostatní družiny ze Zlechova, Boršic u Buchlovic a Osvětiman byly omluveny.

Dopravní soutěže se zúčastnily děti třetích tříd, které si změřily své znalosti z oblasti dopravní výchovy. Soutěž zaštiťoval koordinátor Besipu, pan Zdeněk Patík.

Po zahájení dopravní soutěže naším panem ředitelem, Mgr. Radimem Piknerem, se soutěžící odebrali do třídy, kde se po proškolení panem Zdeňkem Patíkem přesunuli k vypracování zkušebních testů. Testy poté vyhodnotil pan Patík a připravil i ceny pro soutěžící. Před slavnostním vyhlášením a předáním cen jsme se přemístili na dopravní hřiště, kde si děti na koloběžkách mohly vyzkoušet dopravní situace. Následně jsme se všichni vrátili do naší školy, kde proběhlo slavnostní vyhlášení vyhodnocených testů a umístění soutěžících.

Na 1. místě se umístila ŠD Tupesy: Ella Kodrlová, Věra Vaňková, Sebastian Vavruška, Jaroslav Martinák.

2. místo obsadila ZŠ Nedakonice: Šimon Bayer, Králík Matěj, Horáková Valerie, Vaňková Viktorie.

3. místo vydobyla ZŠ Buchlovice: Kateřina Klabačková, Marie Klopáčková, Vít Petráš, Marie Střižíková

4. a 5. místo zůstalo v naší ZŠ Polešovice. Naši školu reprezentovaly tyto děti: Oliver Stašek, Ellen Dufková, Žaneta Andrýsková, Alžběta Vítová a paralelní družstvo tvořily: Jakub Šuráň, Jan Matucha, Kateřina Mrkvová a Júlie Malá.

Dopravní soutěž probíhala v kamarádském prostředí a dobré náladě.

Blahopřejeme vítězům a všem děkujeme za účast.

Za vychovatelky
Jana Esenderová

 Fotogalerie