Jak usnadnit začátek školní docházky

Dubnové odpoledne patřilo v naší škole besedě s psychologem PPP Uh. Hradiště, Mgr. Vladimírou Šmídkovou, která se přes hodinu a půl věnovala rodičům předškoláčků s tématem Jak usnadnit začátek školní docházky.

Paní psycholožka začala přirovnáním vývoje dítěte k látce, jejíž nitky postupně vetkáváme. A to nejen rodiče, ale i prostředí, ve kterém dítě vyrůstá, vrstevníci, zařízení, v nichž se pohybuje, a další okamžiky vstupující do života jedince.
Postupně shrnula důležité činitele, které mají vliv na rozvoj ve vývoji dětí, a zaměřila se na to, jak právě tomuto rozvoji mohou rodiče pomoci, na co se mají zaměřit, čemu naopak předcházet.

Po informačně vyčerpávající přednáškové části následoval prostor pro dotazy. K nim své řekly i pedagožky naší školy, které pohotově reagovaly na aktuální situace a praktické momenty ze svého školního života.

Beseda se nesla ve velmi přátelském, příjemném duchu a jsme rádi, že se nyní již 3. přednáška z cyklu akcí pro rodiče mohla na půdě naší školy uskutečnit.

Ta, letos poslední, se bude konat v červnu a bude věnována výživě dětí.

Fotogalerie