Okresní přebor v atletice 1. st. Uh. Hradiště 17. 5. 2023

Ve středu 17. května 2023 se uskutečnil okresní přebor 1. st. v atletice v Uh. Hradišti. Díky drsnému počasí dorazilo 8 místo 14 škol z celého okresu. Naši sportovci se velmi těšili, protože pilně trénovali nejen v hodinách tělesné výchovy, ale hlavně i v atletické přípravce Polešovjata.
Počasí nám ráno ukázalo, že medaile nebudou zadarmo. Po nočním vydatném lijáku to ani před závodem nevypadalo lépe, navíc se přidal vítr a stadion byl plný vody, hrozilo zranění. Řešili jsme to od brzkého rána a byli na vážkách, zda děti pustit do závodu. Nakonec přestalo pršet a závody mohly začít. Začínalo se během na 600m, sprinty na 60m, poté technické disciplíny – skok daleký a hod kriketovým míčkem. Na závěr si to malí sportovci rozdali ve štafetách.
Přestože jsme bojovali se zimou, větrem a nervozitou, podařilo se nám získat 10 medailí - 5 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové, vylepšeno bylo několik osobních rekordů. V šestnácti lidech je to velký úspěch.
Všichni sportovci zaslouží za své výkony a přístup obrovskou pochvalu. I když my jsme přemýšleli o zrušení, oni to nevzdali a chtěli bojovat. Mockrát děkujeme paní Stuchlíkové, která se starala o naše malé svěřence v cíli.

ŠKOLU REPREZENTOVALI: B. Kročová, K. Hrdinová, R. Menšík, D. Kaštánek, J. Matucha, K. Korvasová, M. Stuchlíková, R. Šimeček, E. Andrýsková, E. Tkočová, D. Zatloukalová, T. Kubalová, L. Holáň, Š. Pomšár, M. Maděra, T. Hlaváček 

Umístění na stupni vítězů 

1. místo Radomír Menšík  - hod kriketovým míčkem
1. místo Daniel Kaštánek – skok daleký
1. místo Tereza Kubalová – běh 600m
1. místo Richard Šimeček – běh 600m
1. místo Lukáš Holáň – běh 60m
2. místo Šimeček, Matucha, Kaštánek, Menšík- štafeta 4x60m
2. místo Holáň, Pomšár, Maděra, Hlaváček – štafeta
3. místo Eliška Andrýsková – skok daleký
3. místo Marián Maděra – hod kriketovým míčkem
3. místo Kročová, Hrdinová, Stuchlíková, Korvasová - štafeta

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9803841