Čtenářské klání ve Zlíně

Ve středu 24. května 2023 jsme s týmem ANBALU, který zvítězil na konci dubna ve školním kole Čtenářského klání, vyrazili na krajské Čtenářské klání do Zlína. 

Soutěž se skládala opět ze tří částí, ve kterých se v 1. kategorii utkalo celkem devět týmů. Během dopoledne žáci ukazovali své znalosti o přečtených knihách. Vrcholem celého utkání byla závěrečná prezentace posledního – kreativního úkolu. Soutěžící se vžili do role majitelů cestovní kanceláře a zároveň do role dvanáctileté Báry, představitelky z knihy Egypt – V nitru pyramidy od Veroniky Válkové, která pomocí kouzelného atlasu cestovala do minulosti. Poměrně v krátkém čase týmy pro své potenciální zákazníky vytvořily reklamní plakáty na zájezd do minulosti. Svůj výtvor nakonec obhajovaly před porotou a ostatními týmy. Soutěžící předvedli lákavé nabídky zájezdů. 

Po sečtení bodů za všechny tři části se vítězem 1. kategorie stal náš tým ANBALU.

Tímto moc děkujeme Aničce Piknerové, Barči Bartoňové a Lucce Šilhavíkové za perfektní reprezentaci naší školy.

Fotografie