SORUDO kurz sebeobrany

V úterý jsme zahájili šesti hodinový kurz sebeobrany pro žáky 2. stupně. Vyškolení lektoři od společnosti SORUDO se ve dvou hodinovém bloku věnovali zvlášť holkám a zvlášť klukům, aby je naučili, jak reagovat v krizových situacích ohrožení. Lekce byla hodně zážitková. Na vlastní kůži si zakusili pocit napadeného a každý zjistil, jak by v takové situaci reagoval. Své reakce potom s instruktory rozebrali. Naučili se několik základních obranářských postojů a činností. Podle ohlasů dětí to bylo velmi přínosné a těší se na další dvě lekce, které pro ně plánujeme v červnu. Tam se žáci naučí konkrétní techniky sebeobrany. Jedná se o prevenci, doufáme, že se děti do takových situací nikdy nedostanou a nebudou nic z toho potřebovat. Ale víme dobře, že kdo je připraven, není překvapen.

Více o SORUDO 

FOTO

Projekt “Sebeobrana v ZŠ Polešovice” je spolufinancován Zlínským krajem.