MORAVSKÝ KRAS 6.B 31.5. - 2.6.2023

Ve středu 31.5. 2023 jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do Moravského krasu. V plánu jsme toho měli hodně. První den po ubytování na chatě Macocha přímo nad propastí jsme vyrazili na průzkum okolí - na Koňský spád a do Pustého žlebu, kde jsme jako správní průzkumníci nevynechali žádnou sebemenší jeskyňku a odměnou byl nález malého spícího netopýra. Po večeři jsme se pustili do budování přírodních přístřeší, kdybychom náhodou museli spát venku, kluci se dokonce pokoušeli vykřesat oheň. Druhý den nás čekala túra do lomu Velká pohoda, kde jsme prokázali spoustu odvahy v lanovém parku, v přilbách a čelovkách prozkoumali 100m jeskyni a dostali se do menší jeskyně po žebříku, dozvěděli se zajímavosti o Moravském krasu. Na závěr nás pan průvodce vyzkoušel v kvízu. Po návratu a krátkém odpočinku, doplnění hladových žaludků jsme opět zamířili do Suchého žlebu na další dobývání jeskyní. Tento den jsme zvládli 24km, a aby toho nebylo málo, tak po setmění jsme ještě zvládli krátkou stezku odvahy. V pátek jsme vyrazili  Křenkovou stezkou, která nás dovedla ke Skalnímu mlýnu, odtud nás vláček dovezl k Punkevním jeskyním. Tady nás čekala prohlídka s průvodkyní, návštěva propasti Macocha a jízda na lodičkách. Lanovka nás vyvezla zpátky k chatě, kde jsme poobědvali a vydali se na cestu zpět. 
Výlet jsme si moc užili, prožili jsme tři nádherné dny v krásné oblasti, zase se něco dozvěděli o sobě, o svých možnostech. Prokázali jsme odvahu, zvládli jsme překonat sami sebe, vzájemně si pomáhali, spolupracovali, dozvěděli spoustu nových informací o Moravském krasu. Celý výlet se nesl v duchu přátelství, pohody, her. Počasí bylo nádherné, nikdo neonemocněl, nikdo se nezranil. Co víc si přát.

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/9869566