Vodák 8. B

Dne 8. 6. 2023 jsme se třídou, paní učitelkou Procházkovou a paní učitelkou Řezníčkovou vyrazili na vodu. 

Ve čtvrtek ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v 7:30 a nastoupili jsme do vlaku, kterým jsme jeli do Olomouce. Z Olomouce jsme poté jeli dalším vlakem do Postřelmova. V Postřelmově jsme se setkali s instruktory, dostali instrukce a rozdělili jsme se do třech týmů. A mohli jsme vyrazit na vodu. Jeli jsme cca 2,5 hodiny, poté jsme zastavili na oběd. Měli zde i výbornu domácí italskou zmrzlinu. Poté už nám zbývaly jen 3km do kempu Relax Bagr v Mohelnici.

Po příjezdu na místo jsme se rozdělili do chatek a pár z nás se šlo okoupat do místního rybníku. Byla zde studená, ale velmi osvěžující voda. Poté jsme šli na večeři. K večeru jsme si zahráli volejbal a pak už jsme šli na kutě. 

Druhý den ráno jsme začali snídaní, opět v kempu. Vyklidili jsme chatky, nachystali se a jeli. Tento den jsme měli dva nové instruktory, dokonce i se psem Thorem. V pátek nás čekala trasa svižnou vodou přes Moravičany směrem na Nové Mlýny. Do téhle chvíle bylo ještě vše v pořádku a tak, jak má být. Poté ale nastaly menší komplikace. Když jsme projížděli jez v CHKO Litovelské Pomoraví, druhý raft najel na kámen a protrhl se. Byla to velmi nepříjemná situace, ale naštěstí do pár minut přivezli nový. A tak jsme mohli jet dál.

Ke konci naší plavby jsme hodně zmokli. Najednou se rozpršelo tak moc, že než jsme si stihli dát pláštěnky, tak jsme byli mokří. Teda spíše ti, kteří byli ještě suší. Protože jsme na sebe během jízdy cákali pořád vodu.

V městě Litovel byl konec naší plavby. Čekali jsme, než trochu přestane pršet, abychom si mohli vzít věci a převléct se. Hned jak přestalo pršet, tak jsme šli do místní hospůdky na pozdější oběd. Po obědě nás už čekala jen cesta domů. Jeli jsme cca 30 min na vlakové nádraží do Olomouce, odkud jsme jeli 1h do Starého Města. Tady náš mokrý výlet končil. Byl to super výlet a snad si to i ostatní užili.

Eliška Peterková

FOTO