Zahradní slavnost zástupců žákovského parlamentu s dětmi z Domova pro osoby se zdravotním postižením

V horkém téměř letním odpoledni 20. června se naši vybraní členové žákovského parlamentu vydali do Kunovic, kde navštívili děti se zdravotním postižením. A důvod? Uspořádat jim netradiční odpoledne v podobě zahradní slavnosti.

Myšlenka udělat nějakou dobrou věc vzešla v průběhu prvního pololetí od členů parlamentu. Při vánočních dílničkách jsme uspořádali Bleší trh, kde si všichni návštěvníci mohli zakoupit libovolnou věc (elektronika/hračka/kniha) za dvacet korun. Nakonec se vybralo více než pět tisíc korun. No a právě o využití takto získaných financí rozhodli sami parlamenťáci s tím, že naváží na krásnou akci „Sbírka cukrovinek pro děti z DZP Kunovice Na Bělince“, která se uskutečnila v době covidové. Rozhodli se, že chtějí pomoci znovu, a tak se Tomáš Konečný z 9. třídy obrátil na paní vedoucí z Bělinky, že bychom rádi opět nějak pomohli. No a tak se v Kunovicích zrodila myšlenka zahradní slavnosti, kde by děti prožily zajímavé odpoledne a ochutnaly jídlo a pití, které pro ně jsou naprosto vzácné.

Mohly tak ochutnat několik druhů pizzy, BBQ kuřecí křidýlka, hranolky, cibulové kroužky, sýrové nugetky, cibulové chipsy, či gumové medvídky nebo marshmallow. Vše zapili domácí malinovkou a kofolou.

Děti z Bělinky i naši parlamenťáci tak zažili nezvyklé a velmi příjemné odpoledne, navíc doplněné o kulturní vystoupení s kytarou. Všichni jsme si to užili a už se těšíme na další akce parlamentu v příštím školním roce.

Odkaz na fotky zde

Mgr. Jan Wurst a Mgr. Jan Nejezchleba, členové školního parlamentu

…poděkování… 

Člověka vždy potěší, když se mezi námi najdou lidé, kteří neváhají pomoci těm nejpotřebnějším. 

A mezi takové zcela právem patří i děti z Vaší školy. 

Pohoštění, které Vaši žáci zakoupili z výtěžku „blešího trhu“ a jež zorganizovali pro naše klienty, bylo skvělé. Na velmi vydařené zahradní slavnosti, v prostorách našeho domova, si klienti pochutnali nejen na výborné pizze, ale i hranolkách a jiných „nezdravých dobrotách“, které nejsou součástí jejich běžného jídelníčku. Nesmíme opomenout výborný domácí koláč, který Váš žák sám připravil. 

Tímto chceme poděkovat za velmi příjemné setkání našich dětských klientů s dětmi z běžné základní školy. Setkání zcela jistě obohatilo všechny účastníky. Tato společná akce byla o poznávání a o prolínání těchto dvou světů v jeden. Děkujeme dětem ZŠ Polešovice, panu učiteli Wurstovi a Nejezchlebovi a všem zúčastněným. Doufáme, že naše společné setkávání nebylo poslední. 

Mgr. Lenka Pelikánová, vedoucí DZP Na Bělince Kunovice