Příměstský tábor Tvořílek

Léto….doba dovolených, slunce, moře, prázdnin, melounu a zmrzliny. A také období dětských táborů.

Jeden takový příměstský se pod názvem Tvořílek v naší škole od 10. července 2023 uskutečnil. Ten letošní byl jubilejní, desátý. 

Jak už název napovídá, hlavní činností bylo tvoření, vyrábění, kreativní činnost. A že bylo co vyrábět! Každý den si děti domů odnášely nějaký hezký výrobek. Vyzkoušely si šití, skládání z čajových sáčků (Teabag Folding), recyklovaly staré mozaikové kachlíčky a kapsle z kávovaru. Použili jsme také barvy na porcelán a zkusili si odlít sádrový svícen v silikované formě. Tradičně si z tábora odnášíme vlastnoručně batikované tričko. Čas mezi tvořením jsme strávili hrami venku a uvnitř. O plné žaludky se nám staraly věčně usměvavé paní kuchařky.

Týden utekl jako voda. Jestliže chcete vidět, jak báječně nám spolu bylo

Týden utekl jako voda a my se budeme těšit na Tvořílek 2024.

Fotogalerie

Tábor probíhá v rámci projektu "Podpora sociálního začleňování v CLLD MAS Staroměstsko" Projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost plus.