Evropský týden sportu - atletický čtyřboj 1.st. Polešovice 25.9.2023

Krásné slunečné počasí, skvělá přátelská atmosféra, 9 škol celého okresu, 170 dětí, takový byl námi pořádaný 12. ročník atletického čtyřboje pro 1.st., který se uskutečnil v pondělí 25. září ve sportovním areálu Základní školy Polešovice v rámci Evropského týdne sportu. Akce se účastnily tyto základní školy - Jalubí, Hluk, Ostrožská Nová Ves, Uherský Ostroh, Velehrad, Kunovice – Červená cesta, Buchlovice, Nedakonice a domácí Polešovice. Díky výhře AP Polešovjata v celostátní soutěži atletických přípravek k nám zavítal maskot Atík a s ním český atletický reprezentant – běžec, bronzový medailista z halového ME – Filip Sasínek se synem Kaapem a Dita Franklová z atletického svazu.
 Po úvodním slově pana ředitele a Dity Franklové a společné rozcvičce se závodilo se ve čtyřech kategoriích – mladší a starší, chlapci, dívky. Atleti 1.-3.tř. museli zvládnout běh 50m, běh 300m, skok z místa a hod medicinbalem, starší 4.-5.tř. zase bojovali v běhu na 50m, 300m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Všichni si společně zaběhli vložený závod štafet 4x150m. Ti nejlepší obdrželi diplomy a medaile, věcné ceny, vítězné štafety získaly poháry. Všichni účastníci dostali náramky s logem závodu. V úžasné atmosféře byly vidět krásné výkony, spousta radosti z pohybu, přátelské fandění a povzbuzování. Ani naši hosté se nenechali zahanbit a soutěžili s dětmi ve skoku, hodu i štafetě. Mezitím probíhala autogramiáda Filipa Sasínka a Atíka. Náš sbor si pod vedením pí uč. Vaďurové připravil malé překvapení pro Filipa v podobě písničky k jeho sobotní svatbě.
   A ani naši malí atleti z Polešovic se neztratili – svou kategorii v jednotlivcích vyhrála Berenika Kročová, bronzovou medaili získal Daniel Kaštánek. Pohár ve štafetě získali starší kluci ve složení ve složení Pomšár, Kaštánek, Holáň, Šimeček a mladší dívky – Kročová, Hrančíková, Hrdinová, Přibylová. Starší dívky – Tkočová, Kotková, Vyskočilová, Korvasová skončily na třetím místě. Ani ostatní nezklamali a odvedli skvělé kvalitní výkony, které jsou příslibem do dalších let.
    Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu krásného sportovního dne – rozhodčím a pomocníkům z řad učitelů, pomocníkům z řad žáků 2.st., SR za medaile a poháry.
     Vše probíhalo v duchu fair play a my jsme rádi, že existují projekty jako je Evropský týden sportu, Atletika do škol, Pohybová gramotnost, Sazka olympijský víceboj, Olympijský odznak všestrannosti, kterých se každý rok účastníme. Přináší nám nejen spoustu radosti z pohybu, ale také možnost získat finanční prostředky na sportovní vybavení, setkání s těmi nejlepšími sportovci a reprezentanty, účastnit se nejrůznějších sportovních akcí apod. Do společného sportování se zapojují rodiče. Díky podpoře projektů můžeme dále rozvíjet naše sportovní aktivity a pomáhat dětem najít tu správnou cestu nejen k pohybu a ke zdravému životnímu stylu, ale také k přátelství, férovosti, zodpovědnosti apod. Naše škola opravdu sportem žije a snad to bude tak i dále a děti bude stále pohyb bavit a naplňovat.

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/10413060

 

Soubory