9. B na Úřadu práce v Uherském Hradišti

Týden jsme začali návštěvou Úřadu práce v UH. Žáci tak dostali potřebné informace o přijímacím řízení, které je brzy čeká. Lektor jim doporučil najít si čas a zajet na dny otevřených dveří těch škol, které je zajímají. Nebo jet na veletrhy vzdělávání. V průběhu října se žákům dostane do rukou Atlas školství ve Zlínském kraji, ve kterém budou moci hledat a nalézat důležité informace o své vysněné škole. Dozvěděli se i něco málo o tom, jakým směrem by se mohli vydat, kam je to táhne a co je zajímá. Od pana lektora slyšeli cennou radu, že práce by měla především bavit. Peníze nejsou vše. Mluvil i o tom, že nikdo dnes neví, jak bude vypadat trh práce za 10 let, ale že již dnes vidíme, jak velmi se rozšiřuje např. robotizace. Některá pracovní místa můžou zcela zaniknout, jiná se vytvoří. Připomněl jim, že řemeslo má zlaté dno. Povzbudil je v tom, aby volili s rozvahou. Aby se poradili s kamarády, kteří do té školy již chodí, s rodiči, učiteli a výchovnou poradkyní na ZŠ. Tak jim držme palce, ať si nejen správně vyberou, ale zvládnou i nutnou překážku přijímacího řízení. 

Fotogalerie