Slavnosti podzimu

Tak jako každý rok pořádala ZŠ Polešovice v pestrobarevném podzimním čase setkání všech milovníků přírody. Tvořivost a fantazie každé třídy byla naprosto výjimečná. Prodejem voňavých bylinek, dobrého jídla a lahodného moku z darů matičky přírody mohla naše škola opět přispět finanční částkou na adopci na dálku pro šikovnou a talentovanou studentku Aïssatou Diouldé Barry z daleké Guineje.

A že se dalo z čeho vybírat…

Ve většině krámků jsme našli spoustu překvapení … mýdla, svíčky, vonné koupele, voňavé pytlíčky, čaje, křížaly a kdo ví, co ještě. O kousek dále  jsme mohli ochutnat nejoblíbenější bramborovou pochutinu zvanou „bramborák“. Také patenty s povidly a mákem byly jedinečné, starý poctivý recept. Vafle byly jako první vyprodány, je vidět, kdo umí v kuchyni vykouzlit pomyslnou sladkou tečku. (Mňam 😊)

Také kuchaři nás nezklamali, kotlíkový „buřtguláš“ byl jedná báseň. Vše jsme mohli zapít čerstvou limonádou, teplým nebo studeným čajem či smoothie – extra kombinovanými nápoji ze zeleniny a ovoce, nebo si dát šálek kávy vylepšené různými sirupy.

Zajímavou zvláštností letos byly i ručně tkané rákosové rohože od Rákosníčků.

Svůj stánek otevřel místní producent švestek, u něhož bylo možno zakoupit nejen povidla a sušené švestky, nýbrž i med a voskované pytlíky k uchování potravin.

Letos jsme měli možnost uvítat také něco živého v podobě malých, milých chlupatých klubíček – koťátek, která byla během akce nabídnuta k darování. Tak ať nové majitele hřejí a dělají jim radost.

Příjemná byla i návštěva bývalých kolegů, které vždy rádi uvidíme.

Doufáme, že i naši tři vzácní hosté ze zahraničí (projekt Youth 4 Impact), kteří u nás ve škole tráví celý týden, odhalili kouzlo českého barevného podzimu.

Velké DĚKUJEME patří všem - pracovníkům ZŠ, rodičům a dětem za pomoc a vynaložené úsilí při této hezké tradiční akci.

Už teď se těšíme na další hojnou účast na Slavnostech podzimu 2024.

V. Dominiková, Z. Navrátilová, A. Šoustková

Fotogalerie