Česko vesluje - závody na veslařských trenažerech 16.11. 2023 UH

Na jaře jsme se poprvé účastnili závodů na veslařských trenažerech v Uh. Hradišti a vedli jsme si moc dobře. Díky posilovně ve škole, kde máme dva jednodušší veslařské trenažery, můžeme trénovat techniku. Proto když přišla pozvánka na další díl závodů Česko vesluje, neváhali jsme a přihlásili se. Poskládali jsme 4 členné týmy od šesté po devátou třídu. Na poslední chvíli jsme ještě pro nemoc museli změnit některá družstva. Závody se uskutečnily 16.listopadu 2023 opět v Uh. Hradišti ve sportovní hale. Soutěžilo se po ročnících zvlášť dívky, chlapci a mix. Je to soutěž štafet, takže kromě minutové jízdy se musí ještě rychle vystřídat, což není vůbec nic jednoduchého a vyžaduje to výbornou týmovou práci. Hned první závod opanovali kluci z 6.B a zajistili si postup na závody v Praze, které se uskuteční v rámci mistrovství světa dospělých. V dalším závodě v mixech 7.tříd obsadila naše posádka 3.místo. Holkám ze sedmičky unikl postup do Prahy o 3 sekundy a obsadily krásné 2.místo. Někteří jeli dva závody po sobě, což bylo velmi náročné. Všichni určitě zaslouží obrovskou pochvalu za odvedenou práci, spolupracovali skvěle jako tým, vzájemně si pomáhali, povzbuzovali se. Jsme na vás pyšní a moc gratulujeme.

Takové akce mají určitě smysl, každému dají možnost si vyzkoušet nové věci, někoho zaujmou natolik, že ho to přivede ke sportu, mohou se tu potkávat děti z nejrůznějších škol, rozvíjí se nová přátelství. Tyto závody byly hodně o týmové práci, soudržnosti, respektu, vytrvalosti, překonávání překážek, fair play a naši žáci se s tím popasovali na jedničku.

Týmy:

6.tř. – Maurer, Bartošík, Kalina, Hudeček, Stuchlík, Maděra, Šottl, Hlaváček 
7.tř. - Podráská, Měšťánková, Šuráňová, Nghiemová
          Dřímal, Kočiš, Hapla, Soják
8.tř. - Sklenková, Šoustková, Janíková, Balaštíková
           Chovanec, Šmehlík, Kaštánek, Běhávka T., Jakeš, Tesař
9.tř. - Bednářová, Šoustková, Kožušníková, Frýbortová
            Mrkus, Blizňák D., Blizňák T., Lapčík

foto: https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/10679992